Результати проєкту «Концепція відновлення інфраструктури Донбасу» презентовано в Черкасах

5 травня було презентовано результати проєкту «Концепція відновлення інфраструктури Донбасу», який реалізовувався громадською організацією «Академія стратегічних досліджень» протягом 2020 – 2021 рр. за фінансової підтримки Словацького Агентства з розвитку міжнародної співпраці, у взаємодії з посольством Словацької Республіки в Києві.
Результати проєкту «Концепція відновлення інфраструктури Донбасу» презентовано в Черкасах

Експерт ГО «Академія стратегічних досліджень» Сергій Корновенко розповів, що в ході реалізації проєкту, командою науковців було проаналізовано зміст поняття «інфраструктура», методологію і концепції, що використовуються в світовій практиці, обґрунтувано та проведено відбір оптимальних моделей та сутнісних компонентів інфраструктури для Донбасу. Шляхом аналізу існуючої статистичної інформації, масивів даних, що знаходяться в органах державної влади та місцевого самоврядування, а також відкритих експертних досліджень було об’єктивно і неупереджено вивчено сучасний стан інфраструктури Донбасу, а також проаналізовано стан виконання, здобутки і прорахунки від реалізації програм, що мали місце у 2014 – 2020 рр..

«Актуальність проєкту зумовлена ще й тим, що відновлення інфраструктури Донбасу як інноваційного складника економіки України в майбутньому – головне завдання за будь-яких сценаріїв політичного урегулювання донбаського кейсу. Надважливість цього питання розуміють і в Україні, і в ЄС, оскільки це стосується питань безпеки, миру та сталого розвитку не лише України, а Європи загалом. Насамперед таке розуміння є у країн-сусідів – України і Словаччини. Це відповідає і прагненням України до європейській інтеграції, а також узгоджується з інтересами європейських країн, оскільки посилює їхні політичні, економічні та інші можливості. Так зокрема Словаччину вважають одним із найкращих друзів України в ЄС, а Україна для Словаччини є можливістю відігравати більш активну роль в регіоні.

Нашими експертами було проаналізовано та систематизовано новітній світовий досвід (США, Японія, ЄС) із відновлення регіональної інфраструктури, як компоненту інноваційної економіки країни та визначити пріоритетні напрямки, що можуть бути використані в Україні. Також з урахуванням існуючої ситуації та передового світового досвіду мии спробували розробити концепцію відновлення інфраструктури Донбасу, як складника інноваційної економіки України. Результатом дослідницької роботи і стала збірка «Концепція відновлення інфраструктури Донбасу», яку ми сьогодні презентуєм» , - зазначив голова «Академії стратегічних досліджень» Сергій Пасічник.
06.05.2021 17:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter