Новий проект Черкаської ОДА: замість "Золотої підкови" - "Шевченківські вуса"

Новий проект Черкаської ОДА: замість "Золотої підкови" - "Шевченківські вуса" За інформацією начальника Головного фінансового управління облдержадміністрації Володимира Кулеші, якого цитує прес-служба ОДА, обласною державною адміністрацією розроблено проект розпорядження Кабінету Міністрів України, яким пропонується затвердити перелік об’єктів та обсяги їх фінансування з підготовки до відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка на 2013 рік. Значний обсяг робіт пропонується до фінансування за рахунок коштів державного бюджету. Серед іншого передбачено провести капітальний ремонт об’єктів Національного заповідника Тараса Шевченка в Звенигородському районі, реконструкцію ІІ черги Нижнього парку Шевченківського національного заповідника у місті Каневі, реконструкцію парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва 19 ст., прилеглої території до маєтку Енгельгарда в селі Будище Звенигородського району, реконструкцію та ремонт доріг у м. Каневі та с. Шевченковому Звенигородського району, завершити будівництво Шевченківського національного культурного центру (будівля Канівського міського Будинку культури) та впорядкувати інші об’єкти, пов’язані з ім’ям нашого славетного земляка.
Зосереджені зусилля, насамперед, у регіонах, пов’язаних з ім’ям поета – м. Канів, Звенигородському, Городищенському районах. Але справою честі є приведення до належного стану всіх об’єктів, що носять ім’я Шевченка, у кожному населеному пункті.
– Будь-яка справа потребує фінансового забезпечення. Об’єкти державної форми власності будуть фінансуватись з державного бюджету, але пам’ятні місця та об’єкти, що відносяться до комунальної власності, мають бути забезпечені коштами місцевих бюджетів, – наголошує головний фінансист області.
Відповідно до діючого законодавства, капітальні видатки фінансуються за рахунок бюджету розвитку місцевих бюджетів – від обласного до сільського. У зв’язку з цим доречно згадати, що джерелами формування бюджету розвитку є, насамперед, єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва, що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування, частка якого становить 63 відсотки, а також доходи від реалізації комунального майна і землі (36 відсотків).
Реформування бюджетного законодавства останніми роками спрямоване на посилення доходної спроможності місцевих бюджетів базового рівня – сільських, селищних, міських. Для прикладу – загальний обсяг запланованих доходів бюджету розвитку місцевих бюджетів на 2013 рік становить 267 млн. грн., з них до обласного бюджету надійде близько одного млн. грн., до всіх районних бюджетів – до одного млн. грн., а до бюджетів розвитку сіл, селищ та міст – 265 млн. грн., або 99 відсотків загального обсягу.
Зрозуміло, що за подібних умов можливостей окремо взятого обласного бюджету недостатньо для фінансування високовартісних проектів.
У зв’язку з цим обласна державна адміністрація спільно з обласною радою запропонували місцевим бюджетам залучити певну частину (до 30 %) своїх ресурсів і в нинішньому році використати ці кошти за цільовим призначенням на підготовку до відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка.
– Підкреслюю, що мова не йде про пряму передачу коштів з бюджетів нижчого рівня на обласний, – заявив Кулеша.
20.02.2013 13:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter