У Черкасах створили культурно-освітній відеопроєкт «Богдан Хмельницький: реінкарнація»

27 грудня виповнюється 425 років від дня народження Богдана Хмельницького. З цієї нагоди Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА ініціювало створення культурно-освітнього відеопроєкту «Богдан Хмельницький: реінкарнація».

За словами начальниці Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА Людмили Фіть, до 425-річниці з дня народження Богдана Хмельницького на Черкащині було заплановано масштабні заходи, однак через карантинні обмеження святкування довелося перевести в онлайн-формат.

– Ми пишаємося, що Черкащина славиться таким державним діячем як гетьман Хмельницький. Тому, щоб популяризувати особистість Гетьмана та розповісти невідомі деталі його життя, ми вирішили створити відеопроєкт. У циклі пізнавальних культурно-освітніх відеороликів йдеться про неоднозначну, але вагому в історії Української держави постать Богдана. У шести відео науковці, краєзнавці з України та Польщі розповіли про цікаві факти та несподівані ракурси з життя Гетьмана. До слова, відео нашого проєкту дивилися вже й у Ватикані, нам передавав вітання головний теолог Папської резиденції, – резюмувала начальниця Управління.

Перше відео – це спільна робота із науковцями Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Тут професори ННІ міжнародних відносин, історії та філософії розкривають постать Гетьмана як реформатора, державотворця і воєначальника. Також у відео йдеться про те, що саме за гетьманства Хмельницького Україна розпочинає відлік як держава. Мудрість Богдана полягала в тому, що він, шукаючи союзників для розбудови України, Української державності, намагався зберегти власний народ і вибудувати державні інститути за демократичними традиціями.


Відповідь на запитання, чи знають мешканці сучасної Польщі українського Гетьмана і як нині його сприймають, у другому відео культурно-освітнього проєкту. У ньому Пшемислав Фенрих, експерт і тренер міжнародних проектів, м. Щецин, розповідає про ставлення поляків до Богдана Хмельницького. Адже саме він був ключовим фактором, який справив принциповий вплив на тодішній стан українсько-польських стосунків. І певною мірою визначив подальшу долю співіснування цих народів.Про родинні стосунки та три шлюби Богдана Хмельницького йдеться у наступному відео. Фахівці-історики Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» розповіли про особисте життя та ролі, які зіграли жінки у долі Гетьмана.Найстаріший портрет гетьмана з колекції музею Б. Хмельницького датується серединою 18 століття. А найбільш достовірним портретом Гетьмана багато істориків та мистецтвознавців вважають гравюру голландського гравера В. Гондіуса 1651 року. Про історію створення цього зображення та свідчення сучасників про характер Хмельницького йдеться в четвертому відео відеопроєкту від «Музею Б. Хмельницького» НІКЗ «Чигирин».


28.12.2020 11:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter