Філософію візуальних образів Івана Марчука представлено в черкаському Художньому музеї

Обласний художній музей презентує філософію візуальних образів Івана Марчука, народного художника України, лауреата Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка, якого Міжнародна академія сучасного мистецтва в Римі прийняла до лав «Золотої гільдії». У жовтні 2007 художник був включений до британського рейтингу «Сто геніїв сучасності» (72-е місце).
Філософію візуальних образів Івана Марчука представлено в черкаському Художньому музеї

Іван Марчук багато у своїй творчості приділив увагу «суспільству споживання», в якому актуалізуються різні виміри екологічної свідомості, оформлюються проблемні питання екоестетики. Спосіб життя багатьох людей спрямований на культ речей та особисте задоволення. Надмірність пов՚язана з «перевантаженням» простору культури речами. Про це попереджав ще на початку ХХ століття німецький філософ і соціолог Георг Зіммель як про певний «перекіс» між формою і змістом культури. Нагромадження форм невблаганно призводить до втрати змісту.

Втрачається здатність розрізнення справжнього – несправжнього, реальність підмінюється умовними подобами. Зміна статусу речей в «суспільстві споживання» змінює також людину.

Іван Марчук як художник-мислитель пропонує зануритися у світ вималюваних ним образів. Одна з робіт «А мудрість томилась далеко на дні…» (1995 р.) знаходиться нині в експозиції Черкаського обласного художнього музею.

За допомогою авторської техніки пльонтанізму художник розкриває світовідчуття людини доби «поглинання речами». В інших роботах художника ця тема не втрачає актуальності, усебічно розкривається символічна сутність світу речей, що постає як основне питання його візуальної філософії «Що є людина?»
28.10.2020 11:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter