У Черкасах презентували виставку картин Романа Сущенка, написаних за період перебування в російській тюрмі

Роботи Романа Сущенка презентували у Черкаському Художньому музеї. Про це інформує prostir.museum.

Роботи Романа Сущенко написані упродовж перебування у російських в’язницях з 2016 по 2019 рр.

Знаходячись в ув’язненні, фактично у повній ізоляції, Роман почав малювати. Перші роботи – пейзажі та натюрморти, пізніше – урбанізовані пейзажі європейських та українських міст, марини, згодом серія особистих малюнків із зображенням автомобілів, які стали місточком спілкування під час листувань з сином. Усього колекція робіт складається із 38 розмаїтих робіт та понад 50 малюнків автомобілів. Дві оригінальні роботи були вкрадені в Лефортово разом з листами до сім’ї. Одна з них, «Руанський собор» Роман відтворив по пам’яті.
У Черкасах презентували виставку картин Романа Сущенка, написаних за період перебування в російській тюрмі

Зважаючи на суворі умови в’язниці та заборону користуватись фарбами – роботи створені за допомогою кулькової ручки (чорного, фіолетового та синього кольорів), простого олівця та виготовлених власноруч відтінків кольорів з чаю, лушпиння цибулі, соку буряка, кетчупу, тюремного кисіля, йоду, зеленки, прального порошку, фурациліну тощо.

Після вироку (12 років суворого режиму) та етапування до виправної колонії 3 11 у селищі Утробіно (Вятка), українські дипломати домоглися дозволу передати Роману Сущенко пастель. А згодом, його відомий адвокат Марк Фейгін переслав йому у бандеролі акварельні фарби та пензлі. На виставці представлені пейзажі періоду «Утробіно».

Спогади та бажання повернутись, туга за рідними та Черкащиною народили дві картини (диптих) «Річка Рось» («Лефортово»).

Виставка робіт «Мистецтво із-за грат» вже демонструвалась у Києві, Брюсселі, Парижі, Нью-Йорку, Варшаві, Празі, Кишиневі, Миколаєві та інших містах світу. У Черкасах вперше в Україні за участі автора до огляду, окрім репродукцій, представлені оригінали картин.
У Черкасах презентували виставку картин Романа Сущенка, написаних за період перебування в російській тюрмі

«Свою виставку я хочу присвятити землякам, бо сам родом з Черкас. Хочу віддячити всім, хто підтримував під час полону мене, мою родину, хто проводжав Батька в останню путь замість мене, хто писав мені листи. Окремий уклін учням ЗОШ №5, любій моїй вчительці з української мови Ганні Трохимівні – керівниці шкільного музею, друзям дитинства Владу Боєчко, Андрію Кононенко, В’ячеславу Костенку, Євгену Шевченку, Наталії Бруслановій-Хертель та зовсім незнайомим мені землякам за дієву допомогу, за листування, за Віру в мене і Україну!
25.09.2020 09:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter