Черкаський Краєзнавчий музей презентував онлайн-виставку «Літні мотиви у творчості М.І.Колядка»

Черкаський обласний краєзнавчий музей презентує онлайн-виставку «Літні мотиви у творчості М.І.Колядка». Про це інформують у Черкаській облраді.

На виставці представлена лише незначна частина його творчого доробку, в основному це пейзажі та натюрморти, виконані олією, темперою, гуашшю. Переважають літні мотиви, адже літо – найулюбленіша пора року автора.
Черкаський Краєзнавчий музей презентував онлайн-виставку «Літні мотиви у творчості М.І.Колядка»

Микола Іванович Колядко вміє помітити і зобразити в барвах мінливість стану природи, своє враження від нього. Природа та її життя є для художника символом його творчої праці, світом його мистецтва. Стиль живопису автора – постімпресіонізм.

Митець багато працює на пленерах, постійний учасник обласних художніх виставок. Мистецькі фонди Черкаського обласного краєзнавчого музею налічують 64 живописних та графічних робіт художника. Також роботи М.І. Колядка зберігаються у багатьох музеях Черкаської області та приватних колекціях Німеччини, Франції, Голландії.

Картини М.І. Колядка світлоносні, сонячні, оптимістичні, у них відчувається добро та лагідність. Живопис автора з особливою творчою манерою передає його світобачення.

«Люблю Канів і Дніпро, чарівну Кам’янку і Чигирин, наші ліси і степи, небо і води, шелест трав і грозовий липень… І нашу Суху Калигірку… Хвилює і тривожить доля рідної України», – каже митець – та відтворює свої почуття на полотні…

Микола Іванович Колядко народився 15 березня 1945 року в с. Суха Калигірка Катеринопільського району Черкаської області. Дитинство пройшло в м. Чигирині. Навчався в Київському художньому поліграфічному училищі, а також відвідував драматичну студію, де здобував акторську майстерність та грав ролі у кількох виставах. Після закінчення навчання працював на поліграфічній фабриці в м. Феодосія та грав у виставах народного театру міста. Подорожував Кримом, малював його багату природу.

Театральну освіту отримав у Києві (інститут культури, режисерський факультет) та Ленінграді (Державний інститут театру, музики і кінематографу). Художник поєднує у своєму житті дві великі пристрасті – образотворче мистецтво і театр.
05.08.2020 10:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter