Після карантину відновили екскурсії по підземеллям Умані

Екскурсії Уманським підземеллям відновили у заповіднику “Стара Умань” після карантину. Аби ще більше зацікавити відвідувачів, маршрут оновили.

У колишньому Василіанському монастирі – одній із найстаріших будівель Умані, колись був її освітній центр. Хоч ченці другу сотню років, як тут не живуть, аби провести екскурсантів у підземелля, на вході чекає монах – працівник заповідника Євген Гуменюк.

Монастир було засновано у 1765 році. Через рік виділили кошти на будівництво кам’яного монастиря, тому що перший був дерев’яний.

Зараз у відремонтованій частині монастиря – заповідник “Стара Умань”. 2016-го для відвідувачів тут відкрили монастирське підземелля – систему ходів та келій, де три століття тому ченці шукали усамітнення, а у разі потреби – можливість утекти від нападників.

Аби привести все до ладу і зробити екскурсійну виставку, вивезли два КАМази сміття

Усередині, у підземеллі, влітку та взимку температура однакова – 12 градусів. Тому окрім масок гостям радять одягати ще й верхній одяг.
Після карантину відновили екскурсії по підземеллям Умані

Подбали тут і про вибагливих туристів, і про охочих до містики. Келії та робочі зони працівники заповідника облаштували відповідним антуражем. А нині ще й додали театралізовані елементи екскурсій.

Екскурсовод Євген Гуменюк розповів, що у підземеллі можна побачити сліди різних епох: у склепі для монахів – чани для квашеної капусти, побудовані два століття потому радянськими солдатами.

Директор заповідника Владислав Давидюк говорить, що частина підземелля ще недосліджена. Вона йде вглиб під центральну вулицю Умані. Ймовірно там з’єднується з іншими тунелями…

Рідний край
29.07.2020 09:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter