Верховна Рада просить Уряд створити на базі "Садиби Даховських" музей Історії Українського Війська

Верховна Рада просить Уряд зберегти, розташований на Черкащині, унікальний ландшафтно-архітектурний комплекс «Садиба Даховських» та створити на його базі державний ландшафтно-парковий музей Історії Українського Війська.

Як інформує www.ukrmilitary.com, відповідну постанову 14 липня підтримали 335 народних депутатів.
Верховна Рада просить Уряд створити на базі "Садиби Даховських" музей Історії Українського Війська

Парламент рекомендує Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців створити на базі комплексу, що перебуває в оперативному управлінні Міноборони України, державний ландшафтно-парковий музей Історії Українського Війська та затвердити його статут.

Передати з балансу квартирно-експлуатаційного відділу м. Біла Церква Міністерства оборони, новоствореному музею, на праві оперативного управління, 41 будівлю та земельну ділянку площею 88,8 га, які входять до складу ландшафтно-архітектурного комплексу.

Також Мініоборони пропонується забезпечити створення тематико-експозиційного плану музею, фонду музейних предметів, експозицій відповідного змісту, відповідно обладнаних приміщень для зберігання, консервації, реставрації музейних предметів, для експозицій та виставок, а також приміщень для забезпечення належного рівня обслуговування відвідувачів, умов охорони музею, оснащення його засобами охоронної та пожежної сигналізації, фінансування та кадрів для належного функціонування музею, розкладу роботи музею.

Для втілення відповідних заходів, Уряду рекомендується передбачати у держбюджеті на 2021 та наступні роки, видатки за цільовим призначенням Міноборони для проведення реконструкції та облаштування музею та його належного функціонування у подальшому.

З метою вдосконалення системи військово-патріотичного виховання громадян та популяризації музейної справи в Україні рекомендується залучити до створення музею Історії Українського Війська громадськість, військово-наукові товариства, ветеранські організації, фахівців у галузях військової справи, музейної справи, охорони та відновлення пам'яток архітектури, представників Збройних сил України, військових навчальних закладів, міжнародні та вітчизняні громадські організації та інших зацікавлених осіб та організацій.
15.07.2020 09:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter