На Черкащині започатковується проект "Історія на дотик: Чигиринська фортеця"

За інформацією Управління культури та охорони культурної спадщини облдержадміністрації, на Черкащині започатковують проєкт «Історія на дотик: Чигиринська фортеця», що реалізується в рамках програми «Інклюзивне мистецтво» за підтримки Українського культурного фонду. В сучасному світі інклюзія передбачає створення рівних можливостей для кожної людини, гармонійне співіснування та взаємодію всіх членів суспільства.

Цей проєкт передбачає створення умов безбар’єрного доступу до пам’яток Чигиринщини для людей з порушеннями зору. Для цього планують виготовити перший на Чигиринщині об’єкт, адаптований для незрячих та слабозорих людей, який презентує історико-культурну спадщину краю – тактильну модель Чигиринської фортеці 1678 року з бронзи. Модель встановлять на Замковій горі в Чигирині, де вона буде доступною для всіх категорій відвідувачів, тастане новим туристичним об’єктом.
На Черкащині започатковується проект "Історія на дотик: Чигиринська фортеця"

Крім того, передбачається створення доступного простору шляхом облаштування прилеглої території для відвідування людьми з інвалідністю (укладання тактильної плитки, заміна шлагбауму, маркування маршруту фарбою для слабозорих).

У рамках проєкту надрукують буклет «Чигиринська фортеця» шрифтом Брайля та книгу-путівник по Чигиринщині в універсальному дизайні «Історія на дотик. Чигиринщина».

Проєкт планують реалізувати у липні-жовтні 2020 року за підтримки УКФ.
02.07.2020 17:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter