Презентація харківських монументалістів "Автопортрет з яблуком" відбулася в Художньому музеї Черкас

Як інформують у Черкаському Художньому музеї, тут відбулася презентація робіт харківських монументалістів «Автопортрет з яблуком».

Образ яблука пов’язав червоною ниткою кругообіг людського буття від біблійної ідилії в Едемі, гріхопадіння та вигнання з Раю до прагнення знов увійти до Райської обителі. Упродовж століть цей символ у різних сюжетах і втіленнях, таких, як «Адам та Єва», «Мадонна з немовлям», «Оголена з яблуком», «Дівчинка з фруктом» і численних автопортретах надихав мистців на пошуки відповіді про суть цього міфу, сенс земного шляху, взаємини чоловічого й жіночого, дослідження жіночої природи та ґендеру. Яблуко уособлювало коло життя, його спокуси та розчарування, тонку межу між дозволеним і забороненим, філософію людини та людства. В автопортретах мистців мотив з яблуком розкривав тему вічності та швидкоплинності, а також особистий екзистенційний досвід. Як відгукується цей стародавній сюжет у людській свідомості та творчості наших сучасників?
Презентація харківських монументалістів "Автопортрет з яблуком" відбулася в Художньому музеї Черкас

Відповідь на це питання бачимо у виставці харківських мисткинь, адже всі учасниці проекту — жінки. Виставка демонструє галерею автопортретів двадцяти чотирьох мисткинь, створених спеціально для цього проекту впродовж 2018 року. Цей проект-дослідження приведе нас від індивідуальних творчих самопрезентацій до колективного портрета сучасної Єви з численними таємницями її духовного, емоційного та соціального життя. Настав час збирати яблука…

Усі учасники виставкового проекту є вихованками кафедри монументального живопису Харківської державної академії дизайну і мистецтв та випускницями Академії різних років, починаючи з 2001 до 2019 рр.
18.02.2020 11:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter