В Умані проходила Всеукраїнська науково-практична конференція пам’яті Володимира Круца

В Умані проходила Всеукраїнська науково-практична конференція пам’яті Володимира КруцаЯк інформує Департамент культури та взаємозв'язків з громадськістю Черкаської ОДА, на Черкащині пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція «П’яті археологічні читання пам’яті Володимира Опанасовича Круца». Засідання відбулось в Уманському педагогічному університеті ім. П. Г. Тичини. Співорганізатори наукових читань: Уманський педагогічний університет, інститут археології НАНУ, державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура».

У виступах йшлося про нові погляди та інформацію щодо існування трипільських поселень-гігантів, шляхи міграції трипільських племен, музейні колекції.

Це вже п’яті наукові читання, присвячені пам’яті Володимира Круца. Традиційно їх проводять наприкінці листопада – до дня народження Володимира Опанасовича. А він – відомий дослідник трипільської культури в археології з кінця 50-х років. У 1981 році розпочав дослідження найбільшого за площею трипільського поселення «Тальянки» та очолив Трипільську експедицію інституту археології НАНУ. Був одним із ініціаторів створення нашого заповідника, з 2003-го року і до смерті був його провідним науковим співробітником. Із 2007 до 2014 проживав у Легедзиному, де й похований. Залишив після себе десятки наукових праць, тисячі артефактів, що становлять велику колекцію наукових фондів.
28.01.2020 15:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter