У Черкасах пройшло 25-те вручення літературної премії ім. Василя Симоненка

Як інформують у міськраді Черкас, в обласній філармонії у 25-те вручили літературну премію ім.Василя Симоненка. Цьогоріч комісія відібрала двох лауреатів: відомого письменника, нашого земляка Василя Шкляра за роман «Троща» і поета з Керчі Ігора Мітрова за поетичну збірку «Голландський кут».

Врученню премії передувала афтограф-сесія Василя Шкляра, яка відбулася у холі філармонії. Там усі бажаючі могли придбати роман «Троща» і отримати автограф автора, а також сфотографуватися із відомим письменником. Серед інших, скористалися цією нагодою і міський голова Анатолій Бондаренко зі своїм заступником Ігорем Волошиним.

Після чого відбулося вручення літературної премії та літературно-мистецький вечір з нагоди 85-річчя поета. Лауреат цьогорічної премії Ігор Мітров, виступаючи зі сцени, наголосив на своєму Кримському походженні. Мовляв, на півострові його переслідували за українську мову.

Василь Шкляр розповів, що саме поет Василь Симоненко сформував його, як українця:

«Бажаю, щоб всі українці були такими, якими їх хотів бачити Симоненко. Якби я сьогодні зустрів Симоненка, я сказав би: «Василю, ми вже третє десятиріччя живемо у незалежній Україні, але будь обережний, бо тебе так само можуть убити будь-якого дня за твою мову, за твоє слово!». Він упав зорею на наш український шлях і світить нам так яскраво, що ми не маємо права спіткнутися на цьому шляху», - зазначив Василь Шкляр.
10.01.2020 10:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter