У музеї в Легедзине створили першу онлайн-базу артефактів Трипільської культури

Першу в Україні онлайн базу артефактів Трипільської культури презентували у державному історико-культурному заповідникові, що у селі Легедзине, на Тальнівщині. Як повідомляють у Черкаській облраді, про це інформує UA:Черкаси.

Як розповідає директор заповідника Владислав Чабанюк, 500 тисяч гривень на реалізацію цього проекту спрямував Український культурний фонд, ще 140 тисяч гривень надійшло з обласного бюджету.
У музеї в Легедзине створили першу онлайн-базу артефактів Трипільської культури

Керамічні вази, металеві наконечники, залишки фасаду житла прадавнього населення відтепер можна побачити в інтернеті. Кілька кліків на смартфоні і перед користувачами з’являється онлайн-ресурс. Розробник сайту Ігор Кондратюк розповідає, – спочатку створили макет, потім над ним працювали програмісти.

Світлини для сайту створив Олексій Плесков. Упродовж місяця зробив 1010 фото експонатів музею. Кожен предмет, каже, залежно від об’єму має від 3-х до 12 ракурсів.

«Усі ці предмети не схожі один на одний, складність була в тому, як позиціонувати їх перед камерою. Як його поставити і освітить, – була цікава задача», - зазначає він.

Заради вдалих кадрів працював і вночі.

Однією з перших протестувати новий ресурс до державного історико-культурного заповідника прийшла чотирнадцятирічна Діана Квич разом із подругами. Каже, що користуватися сайтом зручно.

«Незважаючи на те, скільки разів ми були у цьому музеї, круто, що придумали такий додаток. Влітку, коли проходять розкопки, ти не завжди можеш потрапити у музей. У селі в усіх є інтернет, ти можеш зайти і подивитися, які нові вироби викладають».

– Створити онлайн-базу трипільських артефактів планували давно, – розповідає директор закладу Владислав Чабанюк. – Реалізувати ідею вдалося завдяки сприянню Українського культурного фонду і коштам обласного бюджету.

Він додає:«Трипільська культура ніби така відома, всі про неї десь чули, але конкретно, якщо запитати, ніхто нічого не знає. Тому виникла така ідея у моїх рідних і знайомих взятися за це і зробити такий сайт».
12.11.2019 12:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter