У Художньому музеї Черкас відкрилася виставка постімпресіоністського живопису Володимира Бабченка "Черкаські імпресії"

За інформацією Департаменту культури та взаємозв'язків з громадськістю Черкаської ОДА, в Черкаському обласному художньому музеї відкрили виставку Володимира Бабченка «Черкаські імпресії».

Володимир Бабченко – постімпресіоніст в живописі – він не лише фіксує емоцію, враження від конкретної миті, він намагається передати тривалі стани світу, осмислити їх та запропонувати глядачеві свої візуальні висновки.
У Художньому музеї Черкас відкрилася виставка постімпресіоністського живопису Володимира Бабченка "Черкаські імпресії"

Іноді здається, що навіть своїм характером, способом життя, ставленням до цього життя Володимир Бабченко нагадує найяскравіших представників цього стилю в історії мистецтва. І головна його якість – це бути відданим своїй справі, своєму стилю, своєму баченню світу. Можливо, ці якості у майстра виховались під час навчання в художній школі в класі педагога Яна Марцинкевича.

Сьогодні Володимир Бабченко представляє нам свої живописні роботи, які, як і годиться традиційному постімпесіонізму, були написані на пленерах. Протягом літа художник виходив із мольбертом на вулиці Черкас і фіксував красу нашого міста, фіксував навіть в тих місцях, які здаються містянам надто звичними та ніяк некрасивими.

На виставці представлені живописні твори, на яких зображені різноманітні куточки Черкас – від дуже знакових до мало відвідуваних та незнайомих. Відповідно збудована експозиція – кілька сенсово-візуальних локацій представляють вулицю Хрещатик, тихі житлові куточки, церкви міста та Дніпро. Володимиру Бабченко вдалось романтизувати Черкаси – із безліччю потворної реклами, із старими недоглянутими будівлями, а цього літа особливо запорошеними пилом, із висохлими газонами та квітами. На полотнах художника місто має вигляд південного курорта із яскраво-блакитним небом, з такою зеленню, яка буває лише на початку весни, а головне – це рожевий колір – стіни будинків, човни, хмарки, тротуари, паркани, дахи. У нас немає в місті стільки рожевого, можливо, крім філармонії взагалі немає рожевого! Але ми впізнаємо ці місця рідного міста, ми починаємо бачити цей рожевий на вулицях, ми починаємо бачити такі перспективи Черкас – стати втіленням наших рожевих мрій. Так, ми живемо у чудовому дивному місті. А інакше як би воно могло надихнути Художника?

Виставка діє з 1 до 30 листопада 2019 року.
05.11.2019 16:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter