Василь Шкляр презентував в Умані нову книжку "Характерник"

Український письменник, автор історичних романів “Троща”, “Самотній вовк” та “Чорний ворон” презентував нову книгу “Характерник” в Умані.
Василь Шкляр презентував в Умані нову книжку "Характерник"

Про це інформують у Департаменті культури та взаємозв'язків з громадськістю.

Василь Шкляр розповів, що в Умані презентує свій роман одразу після Форуму видавців у Львові.

– Ви знаєте, що я також із Шевченківського краю. Через те не дивно, що в творах ви часто зустрічаєте наші місця та історичні події, зокрема, пов’язані з містом Умань, – розповідає автор.

Під час презентації книги письменник пояснює, що історичний роман «Характерник» – результат його дослідження та повного занурення у добу козацтва.

– Я шукав історію, яка була б маловідома моєму читачеві, але водночас мала документальне підґрунтя. Ніколи не пишу історичні романи з вигадками, тому знайшов такий епізод у ІІ пол. XVII в епоху знаменитого кошового отамана Івана Сірка. У 1673 році сталася виняткова подія, коли на Січ Іван Міюський приводить молодика, який називає себе сином царя Олексія Михайловича. Звідси, власне, і розпочинається небуденна історія, – розповідає автор.

Автор поділився із аудиторією переживаннями під час написання твору, порівняв сучасні події з історичними, акцентуючи на тому, що історія – циклічна.

– Назва роману ніби натякає на надлюдські здібності, тому найбільше боявся перейти з історичного роману на жанр фентезі. Хоча характерники із Пластунівського куреня на Січі справді були винятковими бійцями, таким є головний герой – характерник Кирило. Не буду розкривати конкретні деталі з роману “Характерник”, бо я вам мимоволі видам сюжетні ходи. Кінцівка несподівана, її ніхто не вгадає. Тому прошу читачів не зазирати на останню сторінку і не читати наперед, чим завершиться роман, – поділився із присутніми Василь Шкляр.
25.10.2019 15:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter