Семеро скульпторів з різних міст України працюють над створенням у Кам'янці Скверу Героїв

Як інформують у Черкаській облраді, скульптури героїв, які у різні часи боролися за незалежність України, створюють у Кам’янці сім митців із усієї країни. Грант на втілення цього проекту місцева громада отримала від Міністерства культури у рамках програми «Малі міста – великі враження». Втілює проект Кам’янський державний історико-культурний заповідник.
Семеро скульпторів з різних міст України працюють над створенням у Кам'янці Скверу Героїв

Киянин Михайло Горловий у респіраторі та з електропилкою у руках сьомий день поспіль працює над своєю скульптурою. Взяти участь у створенні алеї погодився, бо тематика по духу підходить.

«Я відгукнувся, тому що я дуже багато знаю про Холодний яр, в мене є друзі з Черкащини. Робота важка, трудоємка і небезпечна, тому що ріжучі машинки з великими кругами, вони небезпечні, треба обережними бути».

Скульптор вирішив викарбувати на камені жінку – героїню Дусю. Прізвища не пригадує.

«Для мене головне, що це була жінка дуже бойова, патріотична, вона давала жару і червоним, і білогвардійцям. Її боялися навіть свої хлопці, і родом вона звідси, із села тут недалеко, і взяв її як героїню».

У всіх скульпторів загальна тематика та завдання – створити образ борців за незалежність України.

«Планується, що це буде козак Мамай, який грає на кобзі, оспівує події, які відбувалися».

Визначитися із образом майбутньої скульптури було складно митцю із Івано-Франківська Богдану Фреїву. Каже, глибоко історію цього краю не вивчав. У нагоді стала екскурсія стежками Холодного Яру.
Семеро скульпторів з різних міст України працюють над створенням у Кам'янці Скверу Героїв

«Нам зробили гарну екскурсію по Холодному Яру, ми натхнені цим. Має бути Пієта, це мати, жінка, яка оплакує своїх дітей, які загинули за волю України».

Семеро скульпторів із Черкас, Золотоноші, Києва, Закарпаття та Івано-Франківська у парку Декабристів працюватимуть до 21-го вересня. Шум від свердління та стовбури пилу місцевим не заважають. Кажуть, незручності тимчасові, а витвори мистецтва – гарний спадок для нащадків.

Результатом двотижневої роботи скульпторів стане створення Скверу Героїв. Розташують його на задньому дворі історичного музею. Окрім цього, планується ще декілька мистецьких заходів.
19.09.2019 13:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter