Черкаська філармонія відкрила 28-й концертний сезон

За інформацією Департаменту культури та взаємозв'язків з громадськістю Черкаської ОДА, 11 колектив Черкаської філармонії відкрив 28-ий концертний сезон.

Розпочала цей довгоочікуваний концерт симфонічна сюїта видатного композитора 19-го століття М.А. Римського-Корсакова «Шехерезада». Після поетичного вступного слова незмінної ведучої наших симфонічних концертів лекторки-музикознавця Тетяни Гук, залу огорнула чарівна музика Сходу. Картини арабських «Казок тисяча і одної ночі» замерехтіли перед внутрішнім зором слухачів. Своїм майстерним виконанням музикантам вдалося розкрити всю розкіш «східної» музичної палітри та емоційну канву кожної частини сюїти. Нікого, я думаю,не лишила байдужим музика фінальної частини сюїти, де переплелися теми всіх частин, де на фоні грайливо- веселої музики Багдадського свята раптом врізається тривожна тема мідних духових як попередження про лихо,що невідворотно прийде - затоне корабель Синдбада; де добро все ж таки переможе зло, бо в кінці знову прозвучить ніжне соло Шехерезади у виконанні першої скрипки оркестру Геннадія Кабіна.
Черкаська філармонія відкрила 28-й концертний сезон

А потім знову була казка тепер вже « Тисячі першої та другої ночі» - на сцені зазвучав інструмент вібрафон, який знову взяв всіх у полон фантастичним та якимось неземним звучанням. У проникливому виконанні лауреата міжнародних конкурсів Олени Грінцової ми почули «Мрії» Клода Дебюссі та «Блюз» Вольфганга Шльоттера.
Далі звучала музика Дмитра Шостаковича, який у своїй творчості завжди намагався відобразити справжнє обличчя його часу, часто гротескно показати її недоліки, віддаючи при цьому всю силу свого таланту для розкриття найкращих рис та якостей людської натури. Такою є музика до його балету «Болт» - новаторська, лірична, а подекуди і комічна. «Галоп» з балетної сюїти виконали солісти, лауреати міжнародних конкурсів Олена Грінцова (вібрафон) та Максим Савченко (ксилофон). Злагоджена та експресивна гра цього сімейного дуету була тепло прийнята нашими слухачами.

А на завершення концерту оркестр припас справжній подарунок для всіх присутніх – невмирущу музику з балетів Арама Хачатуряна «Спартак» та «Гаяне».
13.09.2019 17:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter