10 вересня в Краєзнавчому музеї Черкас відкривається персональна виставка Миколи Теліженка "У просторі думок"

За інформацією Департаменту культури та взаємозв'язків з громадськістю Черкаської ОДА, Черкаський краєзнавчий музей запрошує на відкриття персональної виставки витинанкової графіки Заслуженого художника України Миколи Теліженка "У просторі думок".
10 вересня в Краєзнавчому музеї Черкас відкривається персональна виставка Миколи Теліженка "У просторі думок"

Микола Матвійович Теліженко — український скульптор, графік. Заслужений художник України, член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Народився 16 березня 1951 року у місті Звенигородці Черкаської області. В 1978 році закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Педагоги з фаху — В. Борисенко, В. Овсійчук, М. Курилич. З 1987 року член Національної спілки художників України.

Заслужений художник України. Учасник багатьох міжнародних конкурсів та симпозіумів по скульптурі. Микола Теліженко працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва.

Микола Теліженко здійснив справжній прорив у розвитку витинанки, піднявши її від хатнього рукомесла до образотворчої монументальності. Фаховий митець, що чудово володіє тонкощами композиції, ритму, символіки, маючи розвинену фантазію, він створює в техніці витинанки серії полотен, в яких вирішує складні історичні теми: «Холодний Яр», «Велесові перевесла», «Трипільські ритми», та інші. Для нього немає технологічних обмежень в роботі: однаково віртуозно він володіє ножицями, різцями, долотом, рванням, морщенням, застосуванням кольорових підкладок та накладок, залежно від того, чого потребує вирішення задуму. Перевагу надає чорному кольору.
10.09.2019 11:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter