У Черкаському художньому музеї презентували виставку живопису і графіки Валентини Олешко

У Черкаському художньому музеї презентували виставку живопису і графіки Валентини Олешко Як інформують у Черкаській облраді, в Черкаському обласному художньому музеї презентували виставку живопису і графіки «Натхнення» Валентини Олешко.

Квітнення садів та романтична втіха від буяння букетів у затишній оселі завжди надихають на творчість. Кожна квітка, створена природою, є неповторною, а талановита рука художника надає особливого шарму та змогу інакшого сприйняття. Така тепла жіноча ніжність та витончена майстерність черкаської художниці Валентини Олешко представлена в експозиції Черкаського обласного художнього музею.

Серед робіт пані Валентини кількісно переважають натюрморти та пейзажі. Милування та оспівування природи дає мисткині відчуття спокою та змогу зануритися в себе. Яскраві полотна художниці з ніжними тюльпанами, пишнобарвними лілійниками, трояндами, лавандою, бугенвіліями, хризантемами та півоніями наповнені м’яким світлом, яке поєднується з ефектом акварельності у живописних роботах. Пані Олешко з щирою безпосередністю фіксує красу квітів та передає через свої картини життєрадісний позитивний настрій. Приємні та безтурботні сюжети в графіці Валентини навіюють умиротворення та злагоду.

Валентина Олешко народилася у місті Ладан на Чернігівщині. Ще з дитинства вона хотіла бути художником, тому після навчання у школі вступила у Миргородський керамічний технікум імені Миколи Гоголя. Вступ був нелегким випробовуванням для молодої мисткині: «Для того, щоб скласти іспит з живопису та композиції, доводилось три дні поспіль по чотири години проводити в аудиторії, у жодному разі не відриваючись від роботи. Усі абітурієнти відходили від своїх робіт, задкуючи прямісінько на мій мольберт, збивали його і вся вода з банки виливалась на мою роботу. Я, заливаючись сльозами, вибігла з аудиторії. Мене довго заспокоювали. На щастя, педагог, що був у приймальній комісії, з розумінням поставився до ситуації та дозволив прийти на наступний екзамен», – згадує Валентина Олешко.
09.09.2019 13:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter