У Художньому музеї Черкас відкрилася персональна виставка художника-аматора Миколи Маслюка

Як інформують у Черкаській облраді, Черкаський обласний художній музей До Дня Конституції України презентував четверту персональну виставку черкаського художника-аматора Миколи Івановича Маслюка, яку автор присвячує головному державному святу червня – Дню Конституції України. Експозиція двох виставкових залів нараховує 27 картин, виконаних у техніці олійного живопису, а також 40 робіт одного з найпоширеніших видів українського народного мистецтва – кераміки, що демонструються вперше.
У Художньому музеї Черкас відкрилася персональна виставка художника-аматора Миколи Маслюка

Кожна виставка Миколи Маслюка – це його своєрідний філософський діалог як з глядачем, так і з навколишнім світом, в якому художник-мислитель прагне мовою живопису висловити власні світоглядні орієнтири, уподобання, думки на різні теми: добра, краси, моралі.

Автор також висвітлює гострі й актуальні глобальні екологічні проблеми. Його бентежить стан довкілля та різноманітні катаклізми. Саме тому у своїх роботах митець прагне віднайти шляхи примирення та гармонізації людського розуму з неоціненним скарбом, що таїть і береже природа.

Так, інтелектуальне і моральне навантаження має робота «Велике переселення», де показано тісний взаємозв’язок всіх видів фауни: тварин, риб, птахів, які ринуть у незвідані та містичні простори Всесвіту.

Картина «Сила енергії – «Пандора» є своєрідним закликом до людства з метою пробудження свідомості та вбереження від знищення нашої цивілізації.

Тема усвідомлення людиною свого перебування та місця на землі актуалізується у роботі «Людина, воля, ніша».

Окрім робіт філософського змісту Микола Маслюк захоплюється створенням живописних натюрмортів, які компонує і пише з натури. З особливою любов’ю у серії робіт «Село мого дитинства» він змальовує свою малу батьківщину, красу її природи, життя людей у щоденному побуті, справах, зустрічах й розмовах.

Самобутньо й колоритно виглядає представлений на виставці глиняний посуд 2016-2019 років виконання. Тут знаходимо горнятка, вази, глечики, куманці, фляжки, шкатулки, чайники й підсвічники, оздоблені рослинними та квітковими орнаментами й фігурними візерунками. Особливу увагу привертають глиняні вироби чорного та темно-сріблястого кольору (димлена кераміка).
26.06.2019 10:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter