У Корсунь-Шевченківському заповіднику долучилися до європейської акції "Ніч музеїв"

У Корсунь-Шевченківському заповіднику долучилися до європейської акції "Ніч музеїв" За повідомленням департаменту культури Черкаської ОДА, 17 травня Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник долучився до Європейської акції «Ніч музеїв». Гостям була запропонована пізнавальна різноманітна та цікава програма.

Акція розпочалася з історичного музею, в якому його завідувач Станіслав Степенькін презентував виставку «Листівки початку ХХ ст. у фондовій колекції Заповідника» та провів авторську екскурсію «Корсунщина і люди». В українській світлиці учні Стеблівської загальноосвітньої школи Оксана та Сергій Ілічуки, Владислав Пістряк, Василь Лохно досить майстерно виконали сценки з повісті «Кайдашева сім’я».

Багатьох гостей акції зацікавила авторська екскурсія «Про що шумлять дерева?», яку на території Заповідника провела молодший науковий співробітник Катерина Лоєнко. Незадовго до акції біля багатьох дерев були встановлені таблички і кожний має змогу дізнатися їх назви.

У художній галереї були відкриті персональні художні виставки Валентина Гранатирка, Ярослава Байди, Аліни Притули та Олександра Усманова (організатор виставок і ведуча заходу – завідувач художньої галереї Світлана Костенко). Художників вітали численні гості. З творчими вітаннями виступили викладач класу гітари Корсунь-Шевченківської дитячої школи мистецтв імені К.Г. Стеценка Олександр Удовичко та його учениця Марина Коваленко, студентка Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу імені Т.Г. Шевченка Вікторія Лис, гуртківці зразкової студії української пісні «Барви Корсуня» та їх керівник Валентини Гринюк, гуртківці вокальної студії «Оріяна» (керівник – Тамара Вінглевська) та юні читці Алла Маляренко і Ренат Єрещенко із Корсунь-Шевченківського районного центру дитячої та юнацької творчості.

У колишньому палаці, де нині розміщена експозиція музею історії Корсунь-Шевченківської битви, завідувач музею Тетяна Полякова провела авторську екскурсію «Історія палацу».

Традиційно найбільше бажаючих було потрапити на башту-бельведер, де на їх чекала екскурсія «Погляд через століття», яку майстерно провели старший науковий співробітник Олена Райкова, наукові співробітники Лариса Іваненко та Анна Зубко.

Свято закінчилося майже опівночі. На ньому побувало близько двох тисяч осіб.
21.05.2019 12:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter