У Черкаському художньому музеї відкрилася виставка Катерини Баужі

Як інформують у Департаменті культури та взаємозв'язків з громадськістю Черкаської ОДА, Черкаський обласний художній музей презентує виставку народної картини Катерини Баужі.
У Черкаському художньому музеї відкрилася виставка Катерини Баужі

Художниця народилася 5 травня 1952 року на Черкащині в селі Баштечкив багатодітній селянській сім'ї. Саме краєвиди рідної землі почали надихати на творчість Катерину Талемонівну. З дитинства вона захоплювалася живописом і у 16 років поїхала до Києва з мрією стати художником. Життєві обставини завадили цьому, але Катерина Баужа не відмовилася від мрії. Спочатку свої роботи майстриня створювалана подарунок родичам та знайомим, а з часом її творчість розкрилася назагал. Нині художниця активно напрацьовує колекцію власних робіт і, починаючи з 2000-х років,є активним учасникомзбірних виставок.

Ліричні сюжети на полотнах Катерини Баужіпідкреслюють її поетично-образний душевний настрій. Вона з любов'ю і турботою ставиться до рідного села, краю, в якому народилася й зросла. Споглядаючи картини майстрині, ми ніби занурюємося у невимовний світ краси українського села і більше – всієї української землі. Картинипані Катерини насичені образами-символами, домінантною є мрія про «райський куточок на землі» серед бурхливого сьогодення. У роботах художниця поетизує українські архетипи: білу хату, вишневий сад, червону калину, соняшники, колосисте поле, тихий вечір, засніжену зиму.

Чільне місце у сюжетних лініях народної картини відводиться натюрмортам. У роботах Катерини Талемонівни букети бузку, півонії та ромашки виглядають невимушено простими та водночас вальорно виписаними. А тому кожному з нас ці сюжети видаються такими рідними і знайомими ще з дитинства. Споглядаючи роботи Катерини Баужі, ми поринаємо у дивовижний світ мальовничої української природи.

Виставка діє до 01.03.2019 року.
05.02.2019 09:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter