У Художньому музеї Черкас відкрилася виставка "Польща і поляки на зламі століть"

За інформацією Департаменту культури та взаємозв'язків з громадськістю Черкаської ОДА, за сприяння Посольства Республіки Польщі в Україні та Польського культурного центру імені Кароля Шимановського 17 січня у Черкасах, у обласному художньому музеї відкрилася фотовиставка Малгожати і Єжи Карнасевичів «Польща і поляки на зламі століть».
У Художньому музеї Черкас відкрилася виставка "Польща і поляки на зламі століть"

Чорно-білі і кольорові світлини - це застиглі миті повсякденного життя містечок Польщі, її вулиць та площ. Думки, погляди, жести людей - це дуже особиста Польща, показана з перспективи місць народження та життєвого шляху подружжя романтичних фотохудожників. Їх виставка покликана пропагувати Польщу за кордоном і ці світлини роблять це краще усіляких промов та гасел. Вони дають змогу побачити країну такою, якою вона є – з проблемами та перемогами. Країну, в якій живуть такі різні та цікаві люди, зі своїми щоденними турботами, мріями та захопленнями.

Інтервал часу, що розглядається за допомогою виставки, не такий уже довгий у рамках вічності – чотири десятиліття – свідоме життя не старої ще людини, яка уже має з чим порівнювати та уміє відокремлювати важливе та цікаве. Документальна фотографія авторства цього подружжя є не просто спогляданням життя, а радше пошуком та фіксуванням тих моментів, які його творять.

Слово „виставка” польською звучить як „вистава”. І справді, ми ніби переглядаємо спектакль, де кожна фотографія є окремим актом, із певною ідеєю та власним ритмом. Переходячи від одної до іншої, складаєш цілісну картину. Допомагають у цьому розлогі та детальні підписи-лібрето – тут і історичні довідки, і персональна інформація героя світлини.
22.01.2019 09:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter