У Черкасах відзначили лауреатів обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича

Як інформують у Черкаській ОДА, вже стало традицією, що вручення щорічної обласної краєзнавчої премії імені нашого славного земляка Михайла Максимовича відбувається в науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Це символічно, адже університетська книгозбірня носить ім’я Михайла Максимовича.

Присудження та вручення щорічної обласної краєзнавчої премії не тільки підбиває підсумки подвижницької праці дослідників Черкащини впродовж року, а й відкриває нові грані краєзнавчих пошуків.

Не стали винятком і цьогорічні праці лауреатів, які засвідчили невичерпний потенціал для краєзнавчих досліджень рідного краю. Особливо приємно, що серед них — творчий доробок колишніх випускників історичного факультету нашого університету, а нині докторів історичних наук, професорів Оксани Силки та Лариси Синявської. Їхня книга «Бандури пісня недоспівана…» стала переможцем у номінації колективних праць. У ній на основі кропіткої роботи з архівними документами, науковою літературою, спогадами та іншими джерелами авторам вдалося відтворити віхи життя і подвижницької діяльності Михайла Злобинця — бандуриста, педагога, організатора просвітницької роботи на Золотоніщині у 1917–1921 роках. Завдяки книзі із забуття повернуте ім’я нашого земляка, який був репресований і розстріляний у 1937 році.

У Черкасах відзначили лауреатів обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича


Автори книги коштом своєї премії вирішили встановити меморіальну дошку на приміщенні колишньої гімназії у Золотоноші, де працював Михайло Злобинець.

У номінації праць окремих авторів лауреатом став журналіст газети «Нова доба» Борис Юхно. У своїй книзі «Ретроград» він відобразив перші десятиліття Черкас як центру утвореної у 1954 році Черкаської області. Відійшовши від усталених шаблонів, автор показав ще не далеку в часі історію міста крізь призму повсякденного життя містян.

У Черкасах відзначили лауреатів обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича


У притаманній йому невимушеній манері Борис Юхно в логічно пов’язаних розділах книги висвітлив не тільки події історії міста, а й характерні риси побуту, господарства, культурних традицій його жителів. Дохідлива, колоритна мова викладу і насиченість книги цікавими фотоілюстраціями зробили її своєрідним бестселером з історії Черкас.
29.11.2018 10:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter