З 22 жовтня по 8 листопада в Черкаському краєзнавчому музеї проходитиме виставка пам'яті жертв Голокосту в Україні

З 22 жовтня по 8 листопада в Черкаському краєзнавчому музеї проходитиме виставка пам'яті жертв Голокосту в Україні З 22 жовтня по 8 листопада в Черкаському обласному краєзнавчому музеї проходитиме мобільна виставка-меморіал пам’яті жертв Голокосту в Україні в рамках Німецько-українського проекту освітніх та меморіальних ініціатив.

22 жовтня о 15:00-16:00 відкриття виставки: вступне слово керівників проекту Матіаса Андре Ріхтера (Дюссельдорф, Німеччина) про освітню складову проекту, що охоплює 10 міст України, презентація освітніх карток про події Голокосту, що можна застосовувати під час навчання у школах, розроблені фахівцями “Центру Юдаїки” (Київ), екскурсія по простору виставки та презентація сталої експозиції музею стосовно Голокосту на Черкащині, час для огляду експозиції. Виставка передбачає презентацію відеоспогадів очевидців Голокосту на Черкащині.

16:00 – 16:40 показ документального фільму “Я тут був”. Герой фільму Херберт Рубінштейн народився у Чернівцях і перші 5 років його життя припали на події
Другої світової війни. Родина тікає до Нідерандів і після війни оселяється в Німеччині в Дюсельдорфі. Протягом усього життя Херберт не говорить зі своєю родиною про страшні спогади свого дитинства. Уперше повертається до Чернівців 2017 і наважується на відверту розмову з дружиною. Про що мовчав чоловік усе життя?

23 жовтня о 16:30 відкрита дискусія директора Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолія Подольського та істориків міста про вплив Голокосту на сучасний локальний контекст єврейства України.

Експозиція триватиме з 22 жовтня до 8 листопада 2018 року. Серед експонатів відеоспогади очевидців Голокосту в Україні з різних міст країни, історичні дослідження воєнного часу та мистецькі атрибути, що стосуються Голокосту того періоду, комікси,педагогічні картки на тему Голокосту, що розроблені спеціально для школярів фахівцями “Центру Юдаїки” (Київ). Дискусія направлена на пошуки взаємозв’язку локального та загальнонаціонального дослідження питання в сучасній Україні.
11.10.2018 08:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter