На малій батьківщині Тараса Шевченка в Звенигородському районі встановлено меморіальну дошку

Як інформують у Департаменті культури та взаємозв'язків з громадськістю, 22 вересня відбулось урочисте відкриття пам’ятної дошки, а разом із тим унікального місця, яке пов’язане із дитинством нашого Кобзаря.

Місце, де малий Тарас, у хащах калини, знайшов собі прихисток від бід, сварливої мачухи та сирітської долі. Як писав О.Кониський: «…Тарас, спостерігши, що його заходжуються бити, утік із батьківської хати і сховався у запущеному саду Желеха. Тут, у бур’яні, поміж кущами, ховався він чотири дні. Опріч сестри Ірини (Ярини) ніхто не відав, де він. Ірина нікому ні слова про Тараса, але нишком провідувала його, приносила йому пити і їсти, а часом і бавилися з ним. Тарас між кущами калини змайстрував собі буду, поробив доріжки, посипав їх піском, зробив з бузини пукавку та й не гадки собі…».
На малій батьківщині Тараса Шевченка в Звенигородському районі встановлено меморіальну дошку

Очолював відкриття - родич Тараса Шевченка по брату Йосипу - Микола Павлович Лисенко, до вітального слова долучалися гості з мистецької школи-інтернату Оксана Миколаївна Терещенко та Ліна Денисівна Терещенко, голова села Сергій Анатолійович Смалько,генеральний директор нашого заповідника Людмила Михайлівна Шевченко.

Слова подяки були сказані Євгенію Віталійовичу Петрову – за допомогу в облаштуванні пам’ятного місця. У заході взяли участь родичі Кобзаря – жителі села Шевченкове - Оксана Іванівна Погрібна, Наталія Петрівна Карбівнича, Ольга Федорівна Кириченко, родич Т. Шевченка із Звенигородки - Олійник Анатолій Федорович та родич Т.Шевченка із Києва - Кузнєцов Микола Іванович.

Літератуно-мистецька програма була увінчана талановитим співом дітей із місцевих шкіл, в тому числі було виконано пісню на слова Т. Шевченка «Зацвіла в долині червона калина», декламуванням віршів як маленьких декламаторів , так і декламуванням досвідчених поетів. Народна діячка, поетеса – Валентина Олександрівна Войцехівська – продекламувала свою поезію на лірично-патріотичну тематику. До відкриття долучились подружжя Білецьких, кореспондент з газети «Порадниця», а також громада села Шевченкового. Кожна хвилина заходу була підтвердженням слів Максима Рильського: «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той сам не годен пошани.»
27.09.2018 12:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter