Дитячій художній щколі ім. Д. Нарбута в Черкасах виповнилося 40 років

За інформацією Департаменту культури та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації, дитячій художній школі імені Данила Нарбута міста Черкас виповнюється 40 років. Днями з нагоди святкування цієї дати відбулось урочисте відкриття виставки, яка об’єднала роботи учнів, випускників та викладачів школи.

Історія школи почалась 10 вересня 1978 року у холі та актовій залі Черкаської ЗОШ №12. Далі була міграція по різних місцях ще впродовж кількох років і, нарешті, довгоочікуване своє приміщення по вулиці Хрещатик. Сьогодні у школі навчається 470 учнів. Наразі навчальний заклад має вже дві філії: на вул. Нижня Горова, 4 та вул. Сумгаїтська, 38.

Приміщення на старовинному черкаському Хрещатику – це дарунок містян обдарованим дітям Черкас. Будівля має свою історію: архітектурна пам’ятка 1910 року, найімовірніше, що спроектував його відомий і талановитий архітектор Городецький, будучи молодим архітектором-початківцем.

З 1998 року школа носить ім’я Данила Нарбута – Народного художника України, лауреата Шевченківської премії.

За 40 років 2000 учнів закінчили ДХШ. З її стін отримали путівку у життя художники, дизайнери, архітектори, журналісти, юристи, програмісти, медики, режисери та актори, імениті спортсмени, кулінари-ресторатори, військові, майстри татуювання та викладачі ВУЗів, кандидати наук, професура… Директор Черкаського художнього музею Ольга Гладун та член Національної спілки художників України Ігор Солодовніков також випускники школи.

Учні ДХШ ім. Данила Нарбута є неодноразовими переможцями міжнародних, всеукраїнських, обласних та міських конкурсів образотворчого мистецтва, пленерів, фестивалів, шоу. Серед їхніх нагород кубки, медалі, грамоти, путівки на відпочинок та запрошення відвідати інші країни світу.

Варто зазначити, що жодне свято міста не обходиться без вихованців художньої школи. Їхніми роботами прикрашені музеї, парки, школи, розписи парканів, інтер’єрів будинків, тощо. І все це результат титанічної праці викладачів школи на чолі з директором Веселовою Людмилою Борисівною.
19.09.2018 13:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter