До 940-річчя Канева видано книжку «Канівська старовина. Нариси про минуле Канева»

До 940-річчя Канева видано книжку «Канівська старовина. Нариси про минуле Канева»За інформацією міськради Канева, у видавництві «Пандемія» у світ вийшла книга «Канівська старовина. Нариси про минуле Канева». Видання присвячене до ювілейної дати – 940-річчя Канева, яке жителі та гості міста святкуватимуть цими вихідними – 15-16 вересня.

Автор книги – Іван Буренко – розповідає про історію Канева з погляду не лише науковця та дослідника, а найперше, звичайної людини, небайдужої до історії свого краю і України. Зібрані упродовж багатьох років Іваном Несторовичем місцеві легенди, перекази, бувальщини найповніше передають колорит місцевого населення, висвічують усі грані життя канівців упродовж минулих століть.

У «Нарисах про минуле Канева» автор простежує життя людей на території міста і околиць. Дано опис городищ, міст-попередників Канева, життя та побуту місцевого люду. Окрема увага приділяється будівництву Канівського Собору, визначено його роль і роль монастирів у становленні козацтва, у визвольній боротьбі українського народу проти польської експансії, турецьких і російських загарбників. Детально досліджено топоніміку міста: наведено первісні назви вулиць, кутків і дрібніших місцин Канева; переповідаються легенди та перекази, описуються ремесла та багатогранне життя тогочасного населення.

Мета цієї книги – розкрити сутність міста, людей, які в ньому жили і нині живуть, зберегти відомості про будівлі, церкви, річки, скарби, підземні ходи, визначні місця, народні промисли, - все те, що наповнювало місто життям, історією. Але найцінніше – це живі спогади простих людей, їхнє ставлення до свого міста, легенди, бувальщини, перекази про минуле Канева. Тож книга, без сумніву, є гідним дарунком місту і його жителям до ювілейної дати.
11.09.2018 09:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter