21 липня в Черкаському краєзнавчому музеї проходитиме екскурсія "Вереміївський дукач,"добрі коралі"

За інформацією департаменту культури та взаємозв'язків з громадськістю Черкаської ОДА, 21 липня о 13-00. Черкаський обласний краєзнавчий музей запрошує черкащан і гостей міста на екскурсію "Вереміївський дукач,"добрі коралі".
21 липня в Черкаському краєзнавчому музеї проходитиме екскурсія "Вереміївський дукач,"добрі коралі"

Ювелірне ремесло на українській території відоме ще з VI століття. Вважається, що найвищого розквіту воно сягнуло у XVIII столітті.

В давні часи та навіть в часи наших прабабусь прикраси були чимось більшим, ніж зараз для нас, їхніх нащадків. Вийти на вулицю без прикрас – це було ніби вийти голою. Прикраси в першу чергу вигравали роль оберегів перед злими чарами, злими людьми та стихіями.

На лівобережній Україні найпопулярнішою прикрасою був дукач. Виготовляли його з двох монет: одну вставляли в оправу, а з іншої - робили бант.

Намисто - найдавніша і найбільш поширена форма жіночих нашийних прикрас що існувало на території України.

Українські селянки дуже полюбляли різноманітні сережки, це один з найдавніших видів традиційних жіночих прикрас. На той час вушка дівчаткам проколювали у досить ранньому віці, часто починаючи з двох років. Для цього використовували тонкі гострі сережки, які залишалися до заживання ранки. Діти носили переважно мідні сережки, дівчата та поважні молодиці- здебільшого срібні, позолочені чи золоті, все залежало від майнового статусу родини.

Запис по телефону: (097) 098 36 76 та 36-12-35.

Вартість: дорослі - 30 грн, діти - 20 грн.
19.07.2018 13:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter