У Чигирині відкрилася виставка козацьких старожитностей з Хортиці

Як інформує prostir.museum, в музеї Богдана Хмельницького НІКЗ «Чигирин» відбулося урочисте відкриття виставки «ДЕРЖАВА, ВИБОРЕНА ВОГНЕМ І МЕЧЕМ», яка присвячена 370-й річниці початку Національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького та створенню Української козацької держави.

Це великий за обсягом та складний концептуально виставковий проект є результатом співпраці двох козацьких заповідників – Національного заповідника «Хортиця» і Національного історико-культурного заповідника «Чигирин». Концепція виставки розроблена відділом науково-експозиційної роботи НЗ «Хортиця» під керівництвом кандидата філософських наук Світлани Копилової. На виставці експонується 436 музейних предметів (з фондів НЗ «Хортиця»), які відображають ті буремні події, що відбулись на теренах України в сер. XVII ст.
У Чигирині відкрилася виставка козацьких старожитностей з Хортиці

За словами генерального директора НЗ «Хортиця» Максима Остапенка, «місією цього проекту є об’єднання національних заповідників у єдиний музейний простір для популяризації тієї культурної спадщини, що в них зберігається».

Для всіх присутніх презентувала виставку завідуюча відділом науково-експозиційної роботи НЗ «Хортиця» Світлана Копилова. Експозиція побудована за допомогою музейно-образного методу і складається з трьох розділів: «Смерч» - присвячений подіям літа 1648 р., коли територія від Новгорода-Сіверського до Поділля та Східної Волині була охоплена війною; «Портретна кімната» - присвячена битві під Берестечком 1651 р. – одній з найбільших і найжахливіших в історії Національно-визвольної війни та «Держава, виборена вогнем і мечем», що присвячений становленню української державності.
У Чигирині відкрилася виставка козацьких старожитностей з Хортиці

Виставковий проект діятиме протягом року.
10.07.2018 10:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter