Тулуб запропонував приєднати ліквідований Одаричем муніципальний духовий оркестр до оркестру обласної філармонії

Тулуб запропонував приєднати ліквідований Одаричем муніципальний духовий оркестр до оркестру обласної філармоніїУ Черкаській ОДА відбулася нарада, присвячена долі ліквідованого Черкаською міською радою муніципального духового оркестру. Після вивчення ситуації голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб запропонував свій план вирішення проблеми.
Після того, як рішенням сесії від 2 лютого 2012 року №3-563 міська рада припинила юридичну особу Черкаський муніципальний духовий оркестр шляхом приєднання до Черкаського міського Будинку культури ім. Івана Кулика – що, на думку самих музикантів, просто знищило б оркестр – митці звернулися за підтримкою до очільника області. Сергій Борисович відповів однозначно: «Не можна руйнувати те, що є!».
Управління культури облдержадміністрації створило робочу групу, до якої залучили заслужених працівників культури, заслужених діячів мистецтв, народних артистів України, відомих представників культури області. Вивчивши всі аспекти, комісія дійшла висновку, що запропонована міськвиконкомом реорганізація фактично ліквідує оркестр і, як наслідок, призведе до поповнення лав безробітних Черкащини на 24 особи. Адже саме стільки музикантів працює в колективі на основному місці роботи. А мистецькі втрати годі й оцінити.
Громадськість майже одностайно стала на захист оркестру. Негативно ставиться до припинення фінансування Черкаського муніципального духового оркестру творча інтелігенція міста. До обласної державної адміністрації впродовж січня 2012 року надійшла низка звернень працівників культури з проханням допомогти у вирішенні долі творчого колективу.
Щоб врятувати творчий колектив, обласна державна адміністрація почала розробляти шляхи збереження оркестру, які й було обговорено на вчорашній нараді. Сергій Тулуб запропонував приєднати основний склад колективу до оркестру обласної філармонії. Тобто, до вже наявного в філармонії камерного оркестру приєднається духовий, утворивши таким чином симфонічний. Однак і камерний, і духовий оркестри й далі діятимуть як окремі самодостатні одиниці зі своїми концертними програмами.
Цю пропозицію підтримала й обласна влада, й митці.
– Я вважаю, що ухвалено єдино правильне рішення. По-перше, знімається напруга, люди й далі отримуватимуть заробітну плату, адже, як сказав Сергій Борисович, вони хочуть їсти щодня, як і всі ми. По-друге, підсилюється камерний оркестр, перетворившись фактично на симфонічний. А про це давно мріє Черкащина. І, по-третє, буде збережено професійний духовий оркестр, – прокоментував ситуацію начальник управління культури облдержадміністрації Василь Марштупа.
– Я знаю, що це додаткові турботи, додаткові фінансові питання для філармонії, але ж це не лише збереження колективу, а й підвищення статусу оркестру. Музикантам це буде цікаво, до того ж музиканти духового оркестру зможуть мати свої самостійні програми – саме таке доручення Сергія Борисовича. Нам треба працювати для Черкащини, для туристів. Це та користь, яку я бачу від злиття двох колективів, – поділився своїм баченням директор філармонії Антанас Петраускас. Його думку поділяє і художній керівник філармонії Олександр Дяченко.
Директор муніципального духового оркестру Валентина Лич більш стримана у своїх прогнозах: «Я за те, щоб духовий оркестр зберігся як духовий. Хай він буде при філармонії чи ще десь, головне, щоб зберігся».
Наразі всі аспекти втілення в життя цієї ідеї вивчають і узгоджують фахівці. А згодом буде ухвалене рішення.
10.02.2012 11:05

Оберіть свій варіант

Яку пісню мають розучити музиканти муніципального оркестру на честь свого "другого народження"

"Скрипач ростовский Моня" - 1 (33,33%)

"Ну что же, Сережа, чужой не сладок мед?" - 1 (33,33%)

"Песню о жадности" из м/ф "Острів скарбів" - 1 (33,33%)Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
21:53 13.02.2012 Pupsik-210:
Да уж!!! Ликвидируют - плохо, не ликвидируют - тоже плохо!!! Одарич "уничтожил" - плохо! Тулуб предложил решение - еще хуже!!! Искать негатив и обмусоливать его - вот это "да". Правда, ребятки - хоть есть о чем поговорить!
22:33 10.02.2012 Oksana_Kolisnyk:
Тулуб на міську раду і не повинен мати впливу, в смислі як голова ОДА. На фракцію своєї партії, як її лідер - так. Але всі хотять зберегти красиву фізію при явно поганій грі. Оркестрантам же доведеться добре подумати і мобілізувати не тільки свої професійні здібності.
19:21 10.02.2012 JILLY:
Суцільна афера: звільнити половину музикантів, а решту "може" візьмуть? Складається враження, що Тулуб впливу на міську раду не має, а Бродського навіть тіні боїться..
17:13 10.02.2012 Nazar Obidzinski:
Еге ж, а балет до цирку...