У Каневі закінчуються зйомки художнього фільму

У Каневі  закінчуються  зйомки художнього фільмуМолоді режисери Олекса Губа (33 роки) та Володимир Макаревич (22 роки) закінчили університет Михайла Поплавського. Разом, але в різний час, навчались в університеті — Олекса на театральній режисурі, Володимир — на кіно. Олекса родом з Черкащини, зі Шполянського району. Навчався в Канівській школі-інтернаті, після закінчення якого поїхав до столиці, закінчив університет у 2004 році, потім, у 2009-му — аспірантуру. Володимир — киянин. Про це пише канівська газета "Віка".

Зараз молоді кіномитці закінчують у Каневі зйомки художнього короткометражного фестивального фільму. Тривалість стрічки — 35 хвилин. Назву фільму поки що не розголошують...

Я зустрівся з молодими кінорежисерами за кілька годин до зйомок чергового сюжету стрічки.

— Давно тривають зйомки у Каневі? — запитую Володимира Макаревича.

— У Каневі ми вже третій місяць займаємось зйомками фільму.

— Ви такий молодий режисер і вже — на знімальному майданчику...

— Коли закінчив п’ятий курс університету, — говорить Володимир, — відразу ж сюди — кіно знімати. Одні намагаються відразу йти на телебачення, а про українське кіно ніхто не думає, ніхто не хоче вкладати свою душу в розвиток українського кіно...

— Як довго триватимуть ще зйомки фільму і які плани щодо його прокату, — запитую Олексу.

— Фільм майже готовий, — розповідає режисер. — Залишилось два знімальні дні у Каневі. Потім — монтаж. Десь у кінці жовтня з’явиться в інтернеті і, можливо, на телебаченні трейлер фільму (трейлер — невеликий відеоролик, що складається з коротких і найбільш видовищних фрагментів фільму, використовуваний для анонсування цього фільму, — авт.). Навесні фільм поїде на міжнародний кінофестиваль. В наших планах — Берлін, Канада, Москва та Одеса. Після прем’єри на міжнародному кінофестивалі фільм вийде в прокат в кінотеатри, потім — на телебачення. Уже є домовленість з телеканалами.

— Хто знімається у фільмі? Напевно є й мешканці Канева?

— У фільмі знімаються Регіна Тодоренко, Сергій Стахов з “Камеді клаб” і ще під питанням — або Олексій Горбунов, або Ольга Сумська та Віталій Лянецький. Хтось з цих кандидатів за нашими планами має знятися в завершальній частині фільму. У фільмі знімаються і діти з Канева, з якими ми проводили відповідні репетиції, — говорить Олекса.

— У фільмі знімаються лише діти з Канева чи й дорослі канівці?

— Є й дорослі, — говорить Володимир Макаревич. — У фільмі є один персонаж, що грає досить серйозну роль, який в титрах буде анонсований як ВІЛінфікований. Це 32-річний Сергій з Канева, який виріс на канівській землі. Ми з ним познайомились тут, у Каневі. Тепер глядачі побачать його в одній з головних ролей.

— У нас була можливість запросити на зйомки й російських акторів, — продовжує Олекса Губа. — Але ми патріоти своєї країни і хочемо, щоб українські актори на міжнародному рівні представляли хорошу українську акторську гільдію.

— Про що ваш фільм?

— У фільмі переплітаються два часи — радянський час і сьогодення, — говорить Олекса Губа. — У фільмі відображені стосунки людей — це і кохання, і драма...

— Де проходили зйомки фільму?

— Ми знімали епізоди там, де знімав Андрій Тарковський фільм “Іванове дитинство”, хоча у фільмі Тарковського не згадується про те, що він знімався у Каневі, — говорить Олекса Губа. — Ми знімали на Ісковщині, на Лисій горі, на Тарасовій горі, на причалі, на автовокзалі, в Чернишах.

— Знаю, що й на сьогоднішній вечір заплановані зйомки. Де вони проходитимуть?

— Сьогодні в селі Пилява палитимемо будинок і з палаючого будинку виходитиме домовий, до речі, роль якого грає теж канівець.

— Ви говорили на початку нашої розмови, що заплановані ще два знімальні дні. Коли і де вони проходитимуть?

— Восени ще буде зйомка — повернення батька з Афгана, його чекає син. Зніматимемо на виїзді з Канева. Буде й зйомка з дельтаплана — з висоти пташиного польоту. Зніматимемо, коли пожовтіє листя, — говорить Олекса.

— Ви плануєте показ фільму у Каневі?

— У фільмі є спогад про Шевченка. Ми сподіваємось на Шевченківські дні показати фільм у Каневі, якщо на це дасть добро міністр культури.

— Знаю, що якимсь чином ваша режисерська діяльність кілька років тому пересікалася з президентом Віктором Ющенком. Як саме?

— Ми знімали музичний кліп для дітей-сиріт, — говорить Олекса Губа. — Зібрали в Карпатах багато дітей-сиріт у 2008 році. Нам у нашій роботі допомагали люди з оточення Віктора Ющенка...

Побажаємо ж молодим кіномитцям творчих успіхів і чудових робіт. І ще. Під час нашої розмови Володимир Макаревич промовився, що “тут, у Каневі, таке цілюще повітря і така краса...” Тож нехай ця краса знову й знову кличе кіномитців до Канева, аби на міжнародні конкурси їхала канівська краса в поєднанні з українським кіно.
14.09.2012 10:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter