Островський: Будівля драмтеатру в Черкасах не має цінності. Варто продати споруду і землю на відкритому аукціоні

Островський: Будівля драмтеатру в Черкасах не має цінності. Варто продати споруду і землю на відкритому аукціоні 15 мільйонів гривень – саме таку суму витратили на ремонт Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка, у якому півтора року тому сталася масштабна пожежа. Незважаючи на численні заяви та обіцянки представників міської та обласної та навіть центральної влади, у храмі Мельпомени і досі немає даху.

«Вкрити» театр, що вже другу зиму потерпає від дощу та снігу, обіцяють до нового року. Кошти на це виділили з державного фонду регіонального розвитку (10 мільйонів) та міського бюджету (5 мільйонів). Загальна сума робіт з повного відновлення театру – 140 мільйонів. Хоча, як заявив під час прес-конференції, звітуючись за піврічну роботу, начальник управління культури та взаємозв’язків з громадськістю ЧОДА Олег Островський, було б дешевше збудувати новий театр, аніж відновити старий.

− Ця будівля не має історичної цінності і не є пам’яткою архітектури. На мою думку, варто було б продати споруду та ділянку під нею з відкритого аукціону. Водночас оголосити відкритий конкурс проектів та збудувати сучасний, модерновий театр на березі Дніпра. Наприклад, оперний театр у Сіднеї – це «візитівка» не лише міста, а й усієї Австралії. А на виручені кошти від продажу та ці 15 мільйонів, на які лише закупили металопластикові вікна, металеву покрівлю та виконали підготовчі роботи, можна було б реально півтеатру збудувати. Ми підраховували – сучасний театр коштував би близько 70 мільйонів, − прокоментував чиновник. – 2-3 роки і такий театр приймав би уже відвідувачів. А так у нас лише готовий металевий каркас для даху стоїть уже близько місяця. Не хотілося б, щоб театр перетворювався на довгобуд, яких повно по області, і ремонтувався ще 20-30 років. Але хочу зауважити, що це моя думка не як очільника управління культури, а як пересічного черкащанина.

Ірина Семенова Нова Доба
08.12.2016 11:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter