З музея Шевченка в Каневі стали виганяти духи Януковича та Скорик

З музея Шевченка в Каневі стали виганяти духи Януковича та Скорик Річницю перепоховання Тараса Шевченка музей його імені зустрічатиме знову оновленим. Як інформують у Черкаській ОДА, до нього повертають український дух. Той, який панував у канівському музеї до реконструкції за часів президента Януковича.

Перебудова музею у свій час викликала обурення у частини громадськості. Авторка проекту, архітектор Лариса Скорик переінакшила його на свій лад.

– Фактично були знищені всі мистецькі рішення архітектора Василя Кричевського, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Звідси зникли і наші традиції, і наша культура. У березні, будучи в музеї із першим заступником міністра культури України, ми вирішили, що треба повертати музею його втрачене «обличчя». Про це клопоче і громада.

Обласний керманич оглянув музей, будучи з робочою поїздкою на Канівщині. Роботи тут тривають уже кілька місяців. У музеї саме відновлюють вітраж, уже змінили експозицію у вестибюлі. До 22 травня намагатимуться встигнути розкрити стелю із розписами за ескізами Кричевського. А побіля музею вже реставрували хрест, який стояв на могилі Кобзаря до 1923 року.

– Це все першочергові роботи, які ми можемо виконати власними силами та за свої кошти, – розповідає в.о. генерального директора Шевченківського національного заповідника Мар’ян Піняк. – На щастя, вже маємо й кількох меценатів. Планів ще багато. І їхню часткову реалізацію відвідувачі музею уже зможуть побачити на річницю перепоховання Тараса Шевченка.
15.05.2015 13:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter