Віце-прем`єр Сич: В умовах українсько-російської війни добудувати будинок культури в Каневі буде важко

У рамках робочого візиту Віце-прем'єр-міністра України Олександра Сича на Черкащину 9 жовтня урядовець ознайомився з ходом будівництва Канівського міського будинку культури, відвідав музей Шевченка в Каневі та перинатальний центр в Черкасах.
Віце-прем`єр Сич: В умовах українсько-російської війни добудувати будинок культури в Каневі буде важко

Канів має стати такою родзинкою культурного середовища України, щоб до міста приїздили не лише жителі інших регіонів держави, а й усього світу. Про це під час робочого візиту на Черкащину 9 жовтня заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич за результатами огляду Успенського собору, Канівського міського будинку культури та музею Т.Шевченка Шевченківського національного заповідника в м. Каневі.

Урядовець зауважив, що для реалізації такої цілі необхідно разом з підтримкою закладів культурно-мистецького середовища розвивати і міську інфраструктуру, аби створити комфортні умови як для мешканців, так і гостей міста.

Особливої уваги та підтримки сьогодні потребує міський будинок культури. Роботи з будівництва об’єкту тривають 30 років і нині він готовий до експлуатації на 75-80 %. Для завершення робіт закладу необхідно фінансування обсягом біля 43,5 млн. гривень.

«Ми маємо думати не тільки, як профінансувати завершення робіт, а і як розумно використовувати заклад», - наголосив Олександр Сич. «Це має бути культурно-мистецький центр навіть не регіонального, а загальнодержавного чи міжнародного значення, де можна було б проводити наукові форуми, мистецькі фестивалі та інші заходи відповідного рівня», - додав він.

Водночас, урядовець наголосив, що знайти ресурси в умовах російсько-української війни буде непросто: «Казати, що уже завтра будуть виділені десятки мільйонів на реалізацію цього та інших проектів області не можливо. Але, щоб закласти кошти на добудову і міського будинку культури, і вирішення проблемних питань музею та Нижнього парку заповідника, треба розуміти корінь ситуації».

Разом з тим Олександр Сич повідомив, що рух усіх виділених коштів буде жорстко контролюватися у зв’язку з традиційними практиками непрозорого їх використання в державі, а потенційним інвестором, окрім держави, може виступити і приватний сектор. «Якщо ми бачимо, що держава не в змозі осилити фінансування того чи іншого об’єкта, потрібно залучати інвестора, звісно, обумовлюючи певні умови. Ці умови мають бути вигідні і державі, і місцевій громаді», - підсумував Віце-прем’єр-міністр України.
10.10.2014 09:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter