У Черкасах відкрито виставку Ігоря Самойленка "Ностальгія по живопису"

17 липня у Черкаському обласному художньому музеї відкрилась виставка живопису Ігоря Самойленка. Багатозначна назва виставки відразу пропонує глядачам поринути у світ мрії і одночасно ностальгії художника, який, як виявилося, просто не може жити без живопису. Живопис для нього – захоплення на все життя, мрія, яка здійснилася.

Ігор Самойленко народився у Черкасах у 1968 році. Інтерес до мистецтва проявився у нього ще у школі, що і привело юного художника в Черкаську дитячу художню школу. Йому пощастило з вчителями – відомими черкаськими художниками - В. Цимбалом, Я. Марцінкевичем, Є. Найденом, І. Даніловою, які навчили Ігоря не тільки мистецтву рисунка і колористики, але й вмінню творити, фантазувати.
У Черкасах відкрито виставку Ігоря Самойленка "Ностальгія по живопису"

Після закінчення школи Ігор працював художником-оформлювачем, служив в армії, закінчив курси художників-оформлювачів. І постійно займався живописом у вільний час. Любов до мистецтва привела у приватну Вільну Академію «Красных искусств» під керівництвом О.О.Близнюка. Саме О.Близнюк вплинув на подальше становлення Самойленка - художника. І велику роль зіграли пленери, які проводив Близнюк, поклонник французьких імпресіоністів.

Улюблені жанри художника – пейзаж, портрет. Варто зазначити, що Ігор займається не тільки живописом, а й скульптурою і графікою. І у кожному виді мистецтва він досяг певних успіхів. Талановитий портретист, шаржист, Ігор створює портрети на замовлення.

Майже 70 картин представив художник на виставку. Роботи різні за рівнем, але всі випромінюють нестримну творчу енергію, буяння барв і спонукають до роздумів. Його авторська манера дуже близька імпресіонізму. Полотна сповнені повітря, світла та вібраціями простору. Але при цьому він надзвичайно індивідуальний і неповторний.

Більшу частину виставки представляє жанр пейзажу, в якому художник працює найчастіше. В його світлих, сповнених позитивної енергії пейзажах – сонячні полиски, розмитий дощ, багато світла «Кольоровий ліс» 2012 р., «Сонячний день» 2012 р., «Дідова криниця» 2013 р. Він вміє вловлювати ритми буття і передавати глядачам свої враження.
17.07.2014 17:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter