21 липня в Легедзиному на Тальнівщині святкуватимуть Купайлу (програма свята)

21 липня в Легедзиному на Тальнівщині святкуватимуть Купайлу (програма свята) 21 червня в селі Легедзиному Тальнівського району відбудеться святкування Купайла, відроджене з ініціативи громади села чотири роки тому. Село Легедзине розташоване за 230 км від Києва. Особливу увагу до нього привернули кілька потужних подій, що відбулися тут протягом останнього десятиліття.
Щорічні Толоки з будівництва-реконструкції трипільських хат, зйомки громадського фільму «Чорний козак», встановлення пам'ятника повстанцям та купальське дійство, що відбувається щороку на унікальній території в органічній атмосфері села. Земля давніх та найбільших поселень трипільської цивілізації (а саме тут розташоване найбільше відоме на сьогодні трипільське поселення та функціонує державний заповідник “Трипільська культура”) змушує людей повертатися знову до Легедзиного. Гарні люди та потужна енергетика наповнює і не залишає нікого байдужим.

Цьогорічне Купальське дійство відбудеться на день літнього сонцестояння і буде справжнім святом без сцени та режисури. Спілкування з природою та людьми, занурення у пласт давньої культури через спів, танці, забави. Традиційно, як це споконвіку робили наші пращури, шукатимемо квітку папороті....

Програма Свята

1. Територія перед Музеєм трипільської культури:

12:00 — Початок свята: школа танців, показ виробів народних майстрів, екскурсії до Музею трипільської культури, майстер-класи.
14:00 — Відкриття художньої виставки: «Козак і дівчина в народній картині»: колекція картин Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара”.
15:00 — Громадська творчість: Школа традиційного народного танцю – керівник Ілля Фетисов (протягом всього часу з 12.00 до 17.30), плетіння вінків, виготовлення витинанок, пташок, янголів, мотанок, прикрашання купайлиць, виготовленя великих скульптур з соломи та сіна (потім вони залишаться біля музею разом з кількома купайлицями як пам’ять про свято), лекція Ірини Ігнатенко «Таємниці жіночого тіла» (у музеї).
17:30 — Вшанування Героїв: коротке слово, хвилина мовчання, покладання землі з вул. Небесної Сотні до пам’ятника повстанцям.
18:00 — Театралізоване дійство-вистава (продовження «картинної» теми «Козак і дівчина»): показ повстанських строїв різних часів та традиційних жіночих головних уборів, вінків.
19:00 — «Купальська хода» від музею до купальського місця (з купайлицями, музикою та піснями).


2.Купальське місце

19.30 — Підготовка до купальського дійства: прикрашання Купайла вінками й стрічками, танці, ігри, козацькі забави (плетіння вінків, співи, розваги).
21.00 — Запалювання вогнища і смолоскипів: «Вогонь і вода» (купальське дійство-реконструкція свята Купайла): пускання на воду вінків; обряд напування Купайла та запліднення води.
22.00 — Купальські ігрища.

3. Амфітеатр (або територія біля музею)

23.00 - 04.00 — Легедзинський кінопоказ

Також під час усього свята запрошуємо фотографів попрацювати «у своє задоволення», а після проведення Купайла в Легедзиному плануємо відібрати кілька десятків фото для створення альбому.

Свято розпочнеться на території заповідника «Трипільська культура» та продовжиться на Купалькому пагорбі
17.06.2014 17:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter