У художньому музеї Черкас відкрився культурно-мистецький проект "Мальовнича Україна"

21 травня в Черкаському обласному художньому музей відбулось відкриття Всеукраїнського культурно-мистецького проекту «Мальовнича Україна» до 200-річчного ювілею від дня народження Т.Г. Шевченка.

Україна відзначає 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. До цієї знаменної дати Дирекція художніх виставок України проводить у Черкаському обласному художньому музеї Всеукраїнський культурно-мистецький проект «Мальовнича Україна» як складову частину Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята «В сім’ї вольній, новій...».
У художньому музеї Черкас відкрився культурно-мистецький проект "Мальовнича Україна"

Проект продовжує традиції широковідомого шевченкового альбому офортів «Живописная Украина», надрукованого у 1844 році, як періодичне видання про історію, народний побут, звичаї, природу та історичні пам’ятки, які Тарас Григорович замалював під час своїх подорожей Україною.

Творче спрямування: жанрові твори, пейзаж, портрет, натюрморт.

Експозицію «Мальовничої України» складають нові твори живопису та графіки, які за своїм змістом та художнім спрямуванням продовжують мистецькі принципи та традиції, закладені Тарасом Шевченком у «Живописной Украине» і висвітлюють творчість митців, які ідуть шляхом пошуків через національне до світового мистецтва, осмислюючи надбання національної культури, знаходять сучасні композиційні та колористичні вирішення.

Окремим розділом представлені твори художників-лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка. В розділі ретроспекції експонуються твори провідних українських художників, створені протягом років Незалежності.

В експозиції представлено близько 300 творів.

Виставка діє з 21 травня по 22 червня 2014 р.
22.05.2014 12:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter