Наталія Джура: Хочу висловити свою думку щодо призначення керівника управління культури

«Провінція» отримала відкритого листа начальника управління культури Черкаської ОДА Наталії Джури до артистів і митців, які підписали звернення з вимогою звільнити її з посади. На даний момент Наталія Григорівна подала заяву про звільнення, але ще продовжує виконувати обов`язки начальника управління. Текст звернення – нижче.


27 березня в кількох Інтернет-виданнях було опубліковане Звернення про недоцільність подальшого перебування мене на посаді начальника управління культури Черкаської обласної державної адміністрації. Ініціаторами Звернення, настільки мені відомо, стали артисти Черкаської обласної філармонії. Оскільки Звернення було адресовано міністру культури України, голові Черкаської обласної державної адміністрації, голові Черкаської обласної ради, я вважаю своїм обов’язком висловити свою думку стосовно нього.

Звинувачення, висунуті на мою адресу в Зверненні, свідчать насамперед про недостатню обізнаність заявників з проблемами галузі культури, а також про неефективне управління закладами їх керівниками, заангажованість у підході до пошуку нових форм і методів роботи. Але основна мета Звернення, на моє глибоке переконання, це обіймання посади начальника управління особою, котра вигідна певній групі людей.

На посаді начальника управління культури я перебуваю з 26 лютого 2013 року, хоча стаж роботи культурно-мистецької діяльності становить понад 21 рік. Я очолила управління, система роботи якого була сформована до мене впродовж не одного десятка років. Тому внесення мною змін у роботу апарату управління культури чи закладів культури не завжди сприймалось позитивно. І я це добре розуміла, однак вважала і вважаю, що галузь культури області не може жити за стандартами десятирічної давності.

Я далека від думки, що тих, хто підписався під Зверненням, підтримують колеги. Мій досвід роботи показує, що в колективах заявників є достатньо кваліфікованих спеціалістів і фахівців, які здатні в роботі своїх закладів впроваджувати нові проекти, програми, при цьому дбаючи не про власні інтереси, не про зведення з кимось рахунків, а про спільну справу, яка буде прославляти нашу Черкащину.

Відносно моєї недостатньої уваги до діяльності творчих спілок, на що акцентується увага у Зверненні, то, як показує практика, співпрацювати можна лише з тими, хто цього бажає.

Мені, як людині не випадковій в цій галузі, яка багато років працюю в культурі, і зараз не байдуже доля та роль культури в суспільному житті Черкащини.

І тому, я хочу висловити свою думку щодо майбутнього призначення на посаду керівника управління культури.

З дня на день Народною радою спільно з керівниками області буде обговорено це питання та прийняте рішення. І неприпустимим є той факт, що на обговорення виносяться кандидатури людей абсолютно несумісних з посадою керівника не тільки управління, але і будь якої іншої установи галузі культури. Не можливо допускати таких грубих прорахунків.

Тому звертаюся до Вас з проханням, взяти до відома головне:

– витримати умови згідно законодавства щодо перегляду та допущення кандидатур до конкурсу на заміщення вакантної посади.
Культура – це особлива галузь, яка ґрунтується на самобутності, несе високу духовність, і саме професійність – це головна якість і важіль для претендента на посаду очільника культури.

Галузь культури має очолювати людина фахова, порядна, чесна, професіонал, з європейським мисленням, яка б конкретно вирішувала проблемні питання галузі, користувалась повагою серед мистецької еліти, а не людина кар’єри, конфліктів та інтриг.

Сподіваюсь, що Ви з розумінням поставитесь до мого листа.
16.04.2014 10:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter