Наталія Джура - артистам-підписантам: Відповідаю на порушені Вами питання...

Наталія Джура - артистам-підписантам: Відповідаю на порушені Вами питання...Як ми вже повідомляли, сто артистів та членів мистецьких спілок підписалися під зверненням до міністра культури Євгена Нищука, голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка та голови облради Валентини Коваленко з вимогою звільнити нинішню очільницю управління культури Наталію Джуру.

Провінція отримала відповідь Наталії Джури на оприлюднене звернення. Текст нижче.Шановні колеги! Я добре розумію мету вашого Звернення, тому хочу дати відповідь на окремі питання, порушені вами.

По-перше, мене, як і вас, турбує стан культури області. Насамперед це те, що фінансування закладів культури становить 80% відсотків від самої мінімальної потреби. Це забезпечення обов’язковими виплатами складових заробітної плати з нарахуваннями, енергоносіями та найнеобхіднішими поточними потребами. Якщо проаналізувати фінансування минулого року, то із загальної суми коштів, які отримала галузь, майже 81% - це заробітна плата з нарахуваннями та стипендії студентам, 8% - енергоносії, 7% - інші поточні потреби, 4% - капітальні видатки (ремонти і придбання).

Що стосується госпрозрахункових закладів галузі. Відповідно до бюджетної класифікації ці заклади культури дійсно є госпрозрахунковими, повинні виконувати річний план по прибутку.

Проте, якщо проаналізувати фінансування цих закладів, то 80-90% — це кошти, які отримуються ними з обласного бюджету, 10-20% — зароблені від госпрозрахунку. Скажіть, будь ласка, якщо артисти театру і філармонії отримують заробітну плату в повному обсязі з обласного бюджету, то чи буде справедливо і чесно платити їх за участь у заходах з того ж обласного бюджету? Чи не буде це марнотратством і нераціональним використанням бюджетних коштів? Крім цього, участь у заходах входить до норми виконання концертів, які кожний колектив зобов’язаний виконати.

А участь в заходах державного, обласного рівня та значення є головними заходами для галузі культура. Отже,перерахуємо: участь 9-10 березня та 22 травня на Чернечій горі м. Канів, День Перемоги, День Незалежності та День, День Конституціі, 60 – річчя області, 70-річчя Корсунь-Шевченківської битви, День працівників агропромислового комплексу.

Найбільше коштів недоотримують заклади культури на селі, які майже повністю фінансуються з місцевого бюджету. Однак, незважаючи на труднощі, у 2013 році нам вдалося, зокрема, зробити наступне: провести капітальні та поточні ремонти на 498 (31% від загальної кількості) об’єктах закладів культури області на загальну суму 15 млн. 414 тис. грн., в тому числі у 12 закладах культури обласного підпорядкування на суму 984 тис. 529 грн.

В 2013 році підготовлено до опалювального сезону 1263 заклади (80 %). Порівнюючи з минулим 2012 роком, кількість закладів, що опалюються збільшилась на 66.

І найголовнішим є те, що за 2013 рік ми не закрили жодного закладу культури.

Болючою проблемою залишається також те, що в закладах культури на неповні ставки працює 952 особи, що становить 13,8% від загальної чисельності. Проте, це на 479 осіб менше, ніж станом на 01.01.2013 р. За 2013 рік також не було скорочень чисельного складу в закладах культури області.

По-друге, стосовно проведення культурно-мистецьких заходів. Як відомо, основні культурно-мистецькі заходи включаються до річного плану роботи, відповідно до пропозицій установ та закладів галузі обласного підпорядкування, відділів культури, культури та туризму, громадських організацій, обласних організацій творчих спілок. Особливого значення в 2013 році надавалося підготовці та проведенню масових заходів до таких важливих подій як 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, 60-річчя утворення Черкаської області, 70-річчя визволення районів та міст Черкащини від фашистських загарбників, до 1025-річчя хрещення Київської Русі, підготовці до Всеукраїнського творчого звіту області у Палаці «Україна» в Києві.

За рік моєї роботи не було жодного письмового звернення від керівників установ та закладів галузі обласного підпорядкування чи начальників відділів культури, культури та туризму про неправомірність дій управління культури щодо проведення того чи іншого культурно-мистецького заходу.

Стосовно залучення артистів балету Черкаського народного хору до виконання невластивих їхнім посадовим обов’язкам функцій: вручати квіти й короваї. Але ж ці традиції існують упродовж десятків років. І я впевнена, що ніхто на заходах не вбачає в цьому приниження професії артиста балету, адже вони є окрасою будь-якого заходу, а "церемоніальна група" – це є термінологія протоколу проведення заходу. Тим більше, що за цей рік ніхто не висловив жодного зауваження щодо некоректного використання артистів балету.

По-третє, про моє небажання співпрацювати з творчою інтелігенцією області.

За 10 місяців 2013 року проведено 6 засідань Вищої ради митців, які зареєстровані протокольно та ряд засідань робочих груп за участю творчих митців, де обговорювалися питання відзначення ювілеїв – 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка, 60-річчя утворення Черкаської області та 70-річчя визволення Черкащини від фашистських загарбників, створення логотипів до цих визначних ювілеїв, сувенірної, друкованої продукції, оформлення Соборної площі на новорічні свята, створення експозиції музею Т. Г. Шевченка в с. Мошни. В конференц-залі Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького за участю представники вищих навчальних закладів, творчих спілок Черкащини, представники галузі культури, ЗМІ відбулася розширена нарада з питань підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, 60-річчя від дня утворення Черкаської області.

Шановні митці! Згадайте, скільки разів ми з Вами зустрічалися за останній рік з приводу вирішення тих чи інших питань галузі культури! Невже «молода очільниця» не спілкувалася і не працювала з Вами?

По-четверте, про моє нетактовне ставлення до підлеглих, зокрема те, що я на когось піднімала руку. Дане Звернення є підставою для звернення до суду з метою захисту моєї честі, гідності та ділової репутації.

З повагою, Наталія Джура.
31.03.2014 10:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter