100 черкаських митців просять звільнити некультурного начальника управління культури Джуру, яка їх била, матюкала та принижувала

100 черкаських митців просять звільнити некультурного начальника управління культури Джуру, яка їх била, матюкала та принижувала   Сто артистів та членів мистецьких спілок підписалися під зверненням до міністра культури Євгена Нищука, голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка та голови облради Валентини Коваленко з вимогою звільнити нинішню очільницю управління культури Наталію Джуру.

Як інформує «Про Головне», під текстом підписалися артисти Черкаської обласної філармонії, Черкаського академічного українського народного хору, Черкаського академічного музично-драматичного театру ім.Т. Г.Шевченка, члени обласних спілок: художників, хореографів, письменників, музичних працівників, майстрів народної творчості.

«Творча інтелігенція Черкащини занепокоєна станом культури в області та, зокрема, ставленням діючого начальника управління культури Черкаської ОДА Джури Наталії Григорівни до професійних діячів культури. Впродовж свого перебування на посаді Джура Н.Г. не одноразово виявляла неповагу до підлеглих, артистів та інших митців. Під час проведення культурно-мистецьких заходів,знаходячись за кулісами, Джура Н.Г. не одноразово піднімала руку на учасників заходу в присутності інших та нецензурно висловлювалась, що компрометує діловий етикет державного службовця та культуру поведінки начальника управління культури.

Артистів театру та філармонії вона примушувала брати участь в заходах, знаючи, що ці заклади культури є госпрозрахунковими, повинні виконувати річний план по прибутку — не надавала фінансової підтримки,вимагала безкоштовного проведення заходів та безоплатної роботи митців.Так,наприклад, артисти балету Черкаського народного хору, замість танців, носили квіти та караваї мало не щотижня на будь-яких заходах, не залежно від того, потрібні вони там чи ні.Вона називала їх принизливо «церемоніальною групою». Джура Н. Г. була слугою у колишнього очільника Черкаської ОДА Тулуба С.Б. та його заступника Прітченко Т.Ф. Вона виконувала всі їхні накази, незважаючи на їхню доцільність та правомірність.

Джура Н.Г. не соромлячись озвучувала антипрофесійну точку зору колишніх очільників області, як, наприклад:

— майстерність творчих колективів низька і застаріла;

- вокально-хореографічні композиції, якими Черкащина була представлена на рівні держави та за кордоном, називали непотрібними бубликами (караваї) та затяганими рушниками, які давно треба закидати помідорами та багато інших принизливих речей.

Впродовж минулого року, начальник управління культури не виявила бажання співпраці з творчою інтелігенцією області, постійно ігнорувала творчих керівників колективів та провідних і визнаних державою майстрів мистецтва.

Зважаючи на всі ці обставини, які вказують на непрофесійність в роботі,ми вважаємо недоцільним подальше перебування на посаді начальника управління культури Черкаської ОДА Джури Н.Г.”, – йдеться у зверненні.
27.03.2014 13:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter