У Каневі без "понтів" відзначили 200-річчя Шевченка

9 березня у Канів на Чернечу гору приїхав вклонитись могилі Тараса Шевченка нещодавно призначений міністр культури Євген Нищук. Як повідомляє «Дзвін», приїхав без почту і зайвих “понтів”.
У Каневі без "понтів" відзначили 200-річчя Шевченка

“Ніхто нікого не шикує, не метушаться череди чиновників, немає встановленої і жорстко відрегламентованої черги до мікрофона чи встановленої “норми” на букети і вінки. Все сердечно, щиро і без примусу, – так охарактеризувала заходи голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко. – Я думаю, для Тараса Григоровича — це бальзам на душу, коли на високій горі над Дніпром він відчуває кожного з нас, а ми його. Ніхто й не сподівався, що так скромно і так природно будемо відзначати 200-річчя Шевченка. Які ж замашні були заплановані заходи, скільки було грошей відмито на тих досі не добудованих об’єктах. Ще досі підрядники не отримали за них коштів. І кожного разу ми очікували чогось, що переломить нашу свідомість, і ми зможемо зрозуміти Шевченка по-справжньому. І дійшов той час і та година, коли ми єднаємося, бо у нас найсвятіша мета — зберегти Україну”.
У Каневі без "понтів" відзначили 200-річчя Шевченка

“Тут треба наперед постояти, щоб відчути, чого так прагнув сюди після своєї фізичної смерті Тарас Шевченко. Відчути у долині цей Дніпро, подивитися на небо. Коли ми підійшли до пам’ятника Шевченку, побачили великий клин лелек, які повертаються в Україну. Через них — душі тієї самої Небесної Сотні… вони над нами вже літають. Як довго, 200 років, чекав Тарас Шевченко, щоб відчути, що ось це десь прихід нової сім’ї, нової України з новою свідомістю, яку він так будив у своїх посланнях і які нарешті у ці часи нашої з вами боротьби докотилися на підсвідомому рівні до тих юнаків, яким по 17, 18, 19 років. І ми не знаємо, чи знали вони всі вірші Шевченка, але вони йшли з його заповітами. І вони не просто йшли, вони неслися під кулі снайперів”, — виступив міністр культури Євген Нищук.
У Каневі без "понтів" відзначили 200-річчя Шевченка

“Тут, на святому для кожного українця місці, мабуть, треба менше говорити, а більше думати про свої дії, про нашу перспективу і про нашу відповідальність. Це дійсно символічно, що на 200-річчя Шевченка Україна здобуває справжню незалежність, яку ми виборювали. Ми не маємо права у ці величні, але складні часи знову посіяти зневіру у душах людей. Сьогодні, я вважаю, що наш 197 виборчий округ повинен стати 197 військовим округом у боротьбі з російським окупантом і з цим російським неонацистом. Найголовніше — зберегти Україну, і поклястися на цьому святому місці, що ми збудуємо ту Україну, як велика нація, про яку Шевченко мріяв”, – емоційно підсумував невеликий мітинг народний депутат Леонід Даценко, який двічі поспіль вигравав канівський “проблемний” округ.

Після кожного виступу громада вигукувала “Слава Україні!” і, цікаво, що маленький хлопчик, який ще ледве навчився вимовляти слова перекрикував присутніх – “Гелоям слава!”

“У нашої нації є майбутнє, бо оце дитя – це це вже генетично чистокровний українець, який не дасть кривдити свій народ”, – зауважила Валентина Коваленко.

Вона також пообіцяла, що розбереться, куди попередня влада “янучарів” витратила кожну копійку, списану на ремонт шевченківських об’єктів.

“Тим «шевченківським» об’єктам, які були розпочаті, кошториси на які робила попередня влада, потрібно зробити ревізію. Буде створена експертна рада з будівельників, із музейників, які допоможуть провести аудит, чи належним чином використані кошти”, – сказала Коваленко.

За її словами, лише за попередніми даними, кошториси, які розробляли за часів губернатора Тулуба, у кілька разів завищені. Вартість лише одного об’єкту — «Чумацька хата» у Моринцях — 1 млн 400 тис грн., хоча фахівці кажуть, що ціна йому — 200-300 тисяч грн.

“Саме тому я сьогодні звернулася до нового міністра з проханням прислати ревізію та оцінити реальну вартість тих робіт, на які заплановано та виділено мільйони державних коштів”, – зазначила голова облради.

По завершенню виступів козаки влаштували салют із справжньої гармати, а частина гостей пішла оглядати музей.

“Тут все можна переробити і повернути музею Шевченків дух”, – після оглядин модернового “склепу”, на який перетворила музей влада Януковича, вселив надію екс-очільник заповідника, екс-міністр культури Ігор Ліховий.

І схоже, що Євген Нищук такої ж думки.

Тетяна Воронцова
11.03.2014 16:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter