У Черкасах пройшла презентація документального фільму Проскурні «Тарас Шевченко. Ідентифікація»

У Черкасах пройшла презентація документального фільму Проскурні «Тарас Шевченко. Ідентифікація»Як інформують у міській раді Черкас, 10 березня у кінотеатрі «Мультиплекс» ТРЦ «Любава» відбулася презентація фільму режисера Сергія Проскурні «Тарас Шевченко. Ідентифікація» виробництва студії «УкрКіноХроніка».

Глядачі мусили певний час чекати його трансляції, оскільки через деяку невідповідність сучасної техніки фільм довелося спочатку переписати на інший інформаційний носій. Зате у незапланований вільний час автор фільму Сергій Проскурня презентував історію його створення.
За словами Сергія Проскурні, проект фільму пройшов конкурсний відбір неігрових проектів, присвячених життю та творчості Тараса Шевченка, в результаті якого його було включено до Програми виробництва та розповсюдження фільмів на 2013-2014 роки.
У Черкасах пройшла презентація документального фільму Проскурні «Тарас Шевченко. Ідентифікація»

Режисерові вдався неординарний мистецький засіб – показати Великого Кобзаря через призму сприйняття наших сучасників.

– Це абсолютно інноваційний проект. Такого підходу до Шевченка ще не було, – стверджує Сергій Проскурня.

– Спершу знімали у Смілі, Звенигородці, у Межиричі, бо треба було увійти в ритм. А як члени команди притерлися, то ми зробили великий вояж на Бессарабію, а звідти – у Карпати. Ми намагалися показати різноманітні географічні точки. Бо там абсолютно різні люди. Обов’язковими в моїй концепції були зйомки за кордоном. Бо треба було зруйнувати ілюзію, що Шевченко цікавий лише в Україні і для українців. Тому ми знімали науковця в Австрії, політолога в Америці. До речі, це була й досить дороговартісна частина зйомок. Всюди нам немов сприяв дух Тараса Шевченка. Ми постійно відчували його присутність, – зазначив Сергій Проскурня.

Першим знімальним днем стало 7 листопада 2013 року, коли на подвір'ї скульптурних майстерень Національної спілки художників України для створення постаті Шевченка було вивантажено скульптурну глину.

Надалі, крім Києва, зйомки фільму відбувалися у Карпатських горах, у степах Бессарабії, у копанках Донбасу, у Чорнобильській зоні відчуження, у кабінеті Зигмунда Фройда у Відні, на Таймс-сквер у Нью-Йорку та у Гарвардському університеті.

9 березня презентація фільму відбулася на Майдані Незалежності в рамках Шевченкового віче, а 10 – в Черкасах, де неодноразово за життя бував Тарас Шевченко.

Сергій Проскурня розповів про складнощі, які довелося зазнати при зйомках, зокрема, вони стосувалися фінансових питань. Працювати доводилося і в кредит, а загалом, за твердженням режисера, на створення фільму витратили 580 тисяч гривень.

– Про наші проблеми при створенні фільму можна писати книгу, – зауважив Сергій Проскурня.

Спонсором фільму виступив голова асоціації фармакологів України Петро Багрій. Завдяки його допомозі вдалося вирішити частину фінансових питань.
Тривалість цього документального фільму становить лише 52 хвилини. Події ж, що відбуваються на екрані, незвично швидкоплинно змінюють одна одну, поєднуючи як героїв, так і глядачів у власному сприйнятті образу Тараса Шевченка, його своєрідній ідентифікації. А ще – фільм спонукає глядача думати, порівнювати, оцінювати побачене і викликає бажання вже вкотре брати до рук «Кобзар»…
11.03.2014 11:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter