У Черкасах відкрилася виставка художника-графіка Євгена Кузаєва

25 лютого у Черкаському обласному художньому музеї відкрилась персональна виставка черкаського художника-графіка, архітектора та поета Євгена Кузаєва. Виставка має символічну назву «7х9», що відповідає віку митця, якому у цей день виповнилося 63 роки.
У Черкасах відкрилася виставка художника-графіка Євгена Кузаєва

На виставку подано більше ста робіт, виконаних протягом останніх 20 років. Переважає невеликий формат простих і зрозумілих композицій, але попри це вони сповнені глибокого змісту, який глядач розкриває для себе по-своєму. За словами Євгена Кузаєва, на створення робіт його надихало і продовжує надихати всеохоплююче почуття любові, його сила і різноманіття проявів, які художник втілює у цілі оповідання. Персонажі виказують власні уявлення про світ та погляди на життя. Автор, ніби граючись, легко та водночас майстерно спрямовує глядача крокувати тонкою межею еросу, споглядаючи красу гарної зовнішності зображуваних персонажів та отримуючи від цього естетичне задоволення.
У Черкасах відкрилася виставка художника-графіка Євгена Кузаєва

Привертають увагу портретні композиції відомих постатей: Тарас Шевченко, молодий Михайло Булгаков, а також ілюстрації до знаменитого твору «Майстер і Маргарита», Володимир Висоцький та ін. Чисельною є серія робіт, що презентує чудернацьких тварин дванадцятирічного циклу східного гороскопу. Зоологічна тематика продовжується у графічних творах, що у жартівливий манері уособлюють різні людські професії, вподобання та хобі.
Захоплює увагу ціла низка робіт, що ілюструють давньогрецькі міфологічні та старозавітні біблійні сюжети, змушуючи глядача пригадати надзвичайні героїчні та водночас повчальні історії, сповнені вікової мудрості.
Графічні твори демонструють справжній професіоналізм та унікальність художньої мови, індивідуальність почерку, світогляд автора, його мистецький темперамент, органічну єдність енергії юності та досвіду зрілості. Наділений неймовірною творчою свободою майстер надає можливість глядачеві отримати насолоду від сприйняття життя у контексті мистецтва.
25.02.2014 17:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter