Худрук Черкаського драмтеатру Проскурня: Мене вражає цинізм Тулуба. Крім скандалів, нічого не можу про нього пригадати

Худрук Черкаського драмтеатру Проскурня: Мене вражає цинізм Тулуба. Крім скандалів, нічого не можу про нього пригадати  Художній керівник Черкаського драматичного театру Сергій Проскурня жорстко «наїхав» на голову Черкаської ОДА Сергія Тулуба за цинізм в питанні святкування 200-річчя Тараса Шевченка. Про це йдеться в його інтерв`ю для “Українська правда. Життя».
- Рік Шевченка в Україні можна оцінити як національну катастрофу, - заявляє Проскурня. - Я був членом міжнародного Шопенівського комітету під час Року Шопена в Польщі, розумів, що для України Рік Шевченка – це унікальний шанс. Це могло стати проектом світового масштабу – це все одно, що провести велику світову Олімпіаду.
Ще два з половиною роки тому створив концепцію відзначення Року Шевченка в Україні, що базувалася на концепціях Року Шопена в Польщі та Року Гете в Німеччині. В цій схемі були означені всі потрібні менеджерські рішення. Надсилав концепцію і в Мінкульт, і Ганні Герман, і Юрію Богуцькому, і давав особисто в руки Новохатьку, щойно його призначили міністром культури… До речі, після того мене до Новохатька перестали запрошувати.
Тоді я зрозумів, що Рік Шевченка буде формалізованою "низкою заходів" – вони там дуже люблять це словосполучення. Так воно і сталося.
Ювілейний комітет – фікція. В ньому мало реально діючих людей. Хоча гроші освоєні.
Найбільше мене вражає цинізм, який проявив очільник Черкаської області, "землі Тараса і Богдана", Сергій Тулуб. Якщо проаналізувати його виступи і декларації протягом 2011– 2012 років, і подивитися, що зроблено, то я, окрім скандалів, нічого пригадати не можу.
Наприклад, ми наближаємося до скандалу з Черкаським обласним театром імені Тараса Шевченка: там почали робити ремонт і кинули, не доробивши. А в неметену хату на свято не запрошують. Тому не буде там ніяких заходів, присвячених Шевченку.
17.02.2014 15:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter