Черкаський митець Микола Теліженко розпочав серію робіт про Євромайдан

Черкаський митець Микола Теліженко розпочав серію робіт присвячених ЄвроМайдану.
Черкаський митець Микола Теліженко розпочав серію робіт про Євромайдан

Зробив перші три витинанки – дві присвячено конкретним революціонерам: Руслані Лижичко та Михайлу Гаврилюку. Третя витинанка - на тему Різдва. Перша робота, яку присвятив Руслані, називається "Вогні на Майдані".
"Зробив 3 грудня, після подій з розгоном Майдану й побиттям студентів. На витинанці створив символ Майдану Незалежності, хоч мені він і не подобається, але народ його сприймає. А від цієї статуї розходяться кола – кола незалежності. Так як кинеш камінчик у воду і кільця розростаються. Мені здається так і наша незалежність – наростає, наростає. У колах люди – це не якісь конкретні, а маса – так, як на Майдані".
Друга робота Михайлу Гаврилюку. Називається "Козак Михайло, беркутня і всяка чортівня".
"На другий день зробив після того, як по телевізору показали, як знущався "беркут"… У центр – козак, а його обплутують усілякі темні сили - беркутня, чортівня…Що українець робить з українцем? Це величезна трагедія. Якщо тобі дано меча чи дубинку, це не значить, що ти можеш знущатися над таким самим. Михайло зробив не маленький подвиг, витримавши все те, - каже Микола Матвійович. – До речі, Філарет сказав, що козак Михайло – це образ всієї України, яка бореться, після того, як робота була зроблена. Мені дуже приємно було, що Філарет сказав на підтвердження моїх думок. Та, мабуть, кожен українець так подумав".
Третя робота – "Різдво на Майдані".
"Колядки на вулиці співають, у майстерні – 5 канал показує, а я роблю витинанку. Сюди втиснув усі мізансцени, які тільки є в Різдвяну ніч: Марія з Йосипом в яслах, священики, ялинка, що тризуб нагадує, ангели, і вся коляда йде обрамленням:там і смерть, і ангел, і цар, і ірод, кобзар на кобзі грає, беркутня, як безпосередній учасник цього майдану, а вгорі люди намети розтягують, тут кутю варять в казані, тут в литаври б'ють, а гриви в коня в зірках. Європейських ( усміхається)".
Інна Іщук gazeta.ua
06.02.2014 18:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter