У Мошнах відкрито музей Тараса Шевченка

Як повідомляє прес-служба Черкаської ОДА, в рамках святкування 60-ти річного ювілею Черкащини відкрито реконструйований музей імені Тараса Шевченка в селі Мошни Черкаського району.
З цієї нагоди на захід завітали Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко, голова облдержадміністрації Сергій Тулуб та голова обласної ради Валерій Черняк. Вони урочисто перерізали святкову стрічку й за декілька хвилин опинилися у далекому періоді ХІХ століття. І це не дивно, адже, за словами директора Черкаського обласного краєзнавчого музею Алли Кушнір, підхід реставраторів був надзвичайно делікатним, вони зміцнили будівлю, докорінно не втручаючись в її будівництво.
У Мошнах відкрито музей Тараса Шевченка

Музей розташовано в колишньому помешканні міщанина Нагановського, де під час своєї останньої подорожі в Україну, в липні 1859 року, Тарас Шевченко провів кілька ночей після арешту в Прохорівці. Тож експозиція сформована так, щоб максимально відтворити той нелегкий період в житті Тараса Григоровича, коли він востаннє перебував в Україні.
Реставрація музею розпочалася в жовтні 2013 року за сприяння львівського товариства «Візерунок». Проектно-кошторисну документацію було виготовлено приватним підприємством «Ларо 2010». Автором проекту є архітектор Сергій Туренко. Долучалися до його розробки також фахівці з управління містобудування та архітектури Черкаської облдержадміністрації та управління культури, а також архітектор Лариса Скорик.
Після проведення реставраційних робіт, колишнє помешкання Нагановського нині має такий вигляд, яким було в середині ХІХ століття. Як зазначає Алла Кушнір, занедбану частину хати розчистили, реконструювали призьбу, проте архітектурно не змінювали.
Цікаво, що в експозиції музею збережено унікальні фото, ікони, «рушнички-божнички», налавники, тексти спогадів, меблі, інші предмети побуту жителів Мошен у ХІХ столітті, які також долучилися до поповнення фонду музею.
Того часу це був заїжджий двір, нині – музейний комплекс, де, як і в той час, розташований будинок, стайня, колодязь та погріб на території площею 1540 квадратних метрів.
09.01.2014 17:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter