Лауреатом премії Василя Симоненка за 2013 рік став Юрій Тупицький

Лауреатом премії Василя Симоненка  за 2013 рік став Юрій Тупицький Як інформують у Черкаській ОДА, в обласному музично-драматичному театрі відбувся літературно-мистецький вечір, присвячений 79-ій річниці від дня народження лицаря української поезії Василя Симоненка.
На Черкаській землі з метою вшанування пам’яті поета, заохочення літераторів, які проживають в Україні та за її межами, заснована літературно-мистецька премія імені Василя Симоненка. У 2013 році конкурсною комісією були розглянуті твори різних жанрів (проза, поезія, кіносценарій) 13 авторів з 10 районів Черкащини та з м. Біла Церква Київської області.
Заступник голови ОДА, голова обласної конкурсної комісії Тетяна Прітченко вручила диплом, сертифікат та грошову винагороду лауреату обласної літературної премії імені Василя Симоненка заслуженому працівнику культури України, члену Національної спілки кінематографістів Юрію Тупицькому з Чорнобаївщини за твір «Далекий поклик любові».
Як зазначила Тетяна Федорівна, твори Юрія Тупицького відзначаються високим літературним рівнем, і будуть вагомим вкладом у літературну спадщину краю.
Між тим, конкурсант щиро відзначив, що нинішній день є дійсно знаменним, бо здається й віриться, що «Василь Симоненко поміж нас, а душа виглядає, та не сідає...»
Голова конкурсної комісії Всеукраїнської премії імені Василя Симоненка, доктор філологічних наук Володимир Поліщук та в.о. міського голови м. Черкаси Віктор Білоусов вручили премії двом переможцям: у номінації «За кращу першу поетичну збірку» – поетесі Олені Железняк (м. Черкаси), за збірку віршів «Шукаючи ключі до світу», та в номінації «За кращий художній твір» – прозаїку, журналісту Олександру Климчуку (м. Київ), за книги прози «Я єсьм…» (Іван Марчук) та «Факторія Завойка».
Довідково: щорічна обласна літературна премія імені Василя Симоненка заснована у 1986 році. У 1993 році за рішенням Черкаської обласної ради премія відродилася як обласна літературно-публіцистична премія «Берег надії» імені Василя Симоненка.
Премія присуджується один раз на рік до дня народження Василя Симоненка – 8 січня. Розмір премії – 15 000 грн. (до 2012 р. – 3 000 грн.).
До участі в конкурсі допускаються книги чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, що вийшли з друку за останні 3 роки, не відзначені іншими преміями, але з тих, що здобули високу оцінку літературної критики, громадськості, широкого кола читачів. Премія не присуджується посмертно. Мова видання має бути українська.
09.01.2014 10:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter