У Художньому музеї Черкас відкрилася перша персональна виставка Ірини Сімак

4 грудня в Черкаському художньому музеї відкрилася перша персональна виставка молодої шполянської художниці Ірини Сімак. Захід відбувається у рамках проекту «Талановита молодь Черкаського краю», присвяченого 60-річчю утворення Черкаської області, у Черкаському художньому музеї.
У Художньому музеї Черкас відкрилася перша персональна виставка Ірини Сімак

Ірина народилася 2 квітня 1990 року в м. Шпола. Жага до малювання прокинулася ще змалечку. І вже у 3 класі відбулася виставка юної художниці. Іра закінчила Шполянську школу мистецтв, активно брала участь у районних і обласних художніх виставках, отримувала нагороди. Свою першу роботу олією виконала у десять років. З того часу саме олійний живопис став улюбленою технікою Ірини.
У 2013 році Ірина закінчила Черкаський інститут банківської справи. За фахом вона – економіст. Але дівчина мріяла про творчу роботу. І після спілкування з черкаським художником-мариністом Олександром Шендеровим декілька років тому, дівчина по-новому загорілася бажанням зайнятися мистецтвом.
Майже три роки молода художниця натхненно займається живописом.
У Художньому музеї Черкас відкрилася перша персональна виставка Ірини Сімак

На виставці Ірина Сімак презентує понад 30 картин. Її творчість ґрунтується на принципах реалістичного малярства. Вона працює у багатьох жанрах, і це не дивно, адже коло тем, які цікавлять Ірину, широке. Вона натхненно створює поетично-одухотворений образ природи. ЇЇ полотна мають святковий та радісний вигляд, їх відрізняє ніжність і свіжість. Милування красою чи-то рідного краю, чи предметного світу є закономірною у творчості Ірини.
Пейзажі Ірини вирізняються насиченим, яскравим кольором, динамічним мазком, що надає картинам життєствердного характеру, емоційності. Варті уваги краєвиди з маками: вони – ліричні, в них присутня душа художниці.
Натюрморт займає особливе місце в її творчості. В ньому домінують квіти. В експозиції – бузок, півонії, айстри, соняхи. Величезні соняхи у вазі, як символ рідної України, привертають увагу ретельною проробкою деталей, тонкими тональними переходами жовтого кольору. Навіть портрети дівчат молода художниця доповнює різноманітними квітами – маками, ромашками тощо.
Особливе місце в творчості Ірини Сімак займають ліричні пейзажі Черкаського краю, можливо саме тому ініціатором проведення виставки стала Черкаська обласна рада.
04.12.2013 17:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter