Екоінспекція: На території птахофабрики "Перше Травня" в Хуторах виявлено стихійне кладовище здохлої птиці

Екоінспекція: На території птахофабрики "Перше Травня" в Хуторах виявлено стихійне кладовище здохлої птиціСпеціалісти Держекоінспекції у Черкаській області здійснили позапланову перевірку відомостей, викладених у зверненнях мешканки с.Хутори Черкаського р-ну та Хутірської сільської ради щодо неналежної утилізації відходів виробництва (курячого посліду, трупів загиблої птиці) на ПАТ «Птахофабрика «Перше Травня».
Під час обстеження території бригади №1 ПАТ «Птахофабрика «Перше Травня» виявлено захоронення птиці свійської здохлої (падіж птиці) на земельній ділянці площею 8526 м2.
Відділом інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції у Черкаській області відібрані проби грунтів.
За виявлені порушення вимог природоохоронного законодавства щодо відповідальної посадової особи підприємства складено протоколи за ст.ст. 52, 82 КУпАП. Керівнику підприємства винесено припис на термінове усунення виявлених порушень з вимогою в найкоротший термін привести у придатний для використання стан земельну ділянку, на якій виявлено забруднення.
Відділом інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції у Черкаській області проведено дослідження відібраних проб грунтів на забруднених ділянках ПАТ «Птахофабрика Перше Травня» в результаті неналежної утилізації відходів виробництва.
Встановлено перевищення гранично допустимих концентрацій нітратів в 1,4 рази та перевищення фонового показника по таких речовинах як: амоній - в 23 рази; фосфор - в 4 рази; хлориди - в 29 раз. На підставі проведених досліджень проводиться розрахунок розміру шкоди, спричиненої забрудненням земельної ділянки згідно спеціальної методики.
27.11.2013 10:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter